Tak vy budete lidem ještě vyhrožovat? Udženiji z ODS už začíná s Blatným docházet trpělivost

04.04.2021 12:23

I když před měsícem ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) tvrdil, že nechce nikomu vyhrožovat, nyní tak činí neustálými restrikcemi. Zastupitelku hl. m. Prahy Aleksandru Udženiju (ODS) rozpálilo, že ne všechny děti se vrátí po velikonočních svátcích do škol. „Přestaňte vymýšlet, jak to nejde, a udělejte všechno pro to, aby to šlo,“ vzkazuje šéfovi resortu zdravotnictví.

Tak vy budete lidem ještě vyhrožovat? Udženiji z ODS už začíná s Blatným docházet trpělivost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija
reklama

 

Záměru, že po Velikonocích se do škol a školek vrátí jen část dětí, nerozumí příliš ani premiér Andrej Babiš (ANO). V Českém rozhlasu zkritizoval návrh odborné skupiny při ministerstvu zdravotnictví na otevírání škol podle epidemické situace v okresech.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ve čtvrtek oznámil, že od 12. dubna by se do škol měly vrátit děti z prvního stupně základních škol a do školek předškoláci. Na prvním stupni ZŠ má být rotační výuka, kdy se děti budou po týdnech střídavě učit na dálku a ve škole.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný navíc oznámil, že teprve Velikonocích rozhodnou, kdy půjdou děti do škol a jak začne rozvolňování. „Když se lidé o Velikonocích utrhnou, školy se otevřou jen na týden,“ varoval Blatný. Pokud bude reprodukční číslo v okrese nad hodnotou 1, což znamená posílení epidemie, může se stát i to, že se předpokládaný návrat žáků o týden odloží.

Neustálá nejistota pro ředitele, učitele, žáky i jejch rodiče zvedla ze židle političku Udženiju. Na sociální síti se pustila do ministra Blatného, který nabízí jen výhrůžky místo činů, jak situaci efektivně a rychle řešit. „To si opravdu tahle vláda myslí, že nám bude vyhrožovat neustálými restrikcemi?!“ táže se Udženija.

„Místo toho, aby si ministr Blatný stoupl před národ a řekl: ‚Garantuji vám, že po Velikonocích budou naočkováni všichni učitelé a školy budou mít připravené testování, aby se děti mohly bezpečně vrátit do lavic.‘ Místo toho vyhrožuje a vymýšlí, proč má vše zůstat zavřené,“ zlobí se zastupitelka hlavního města Prahy.

Pro kroky ministra Blatného už nemá tolik pochopení jako tomu bylo dříve. „Jak jsem byla vůči panu ministrovi Blatnému shovívavá, tak mi teď dochází trpělivost. A dost! My na Praze 2 máme naočkované všechny pedagogy, a dokonce i nepedagogické pracovníky, máme připravené antigenní testy pro naše žáky,“ upozorňuje.

„Tak ať mi laskavě někdo vysvětlí, proč u nás děti po Velikonocích nemůžou do školy jako ve zbytku Evropy? Přestaňte vymýšlet, jak to nejde, a udělejte všechno pro to, aby to šlo!“ apeluje Udženija.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …