Takáč vytáčel školského odboráře nepříjemnými dotazy. Pokazili učitelé vlastní stávku?

07.11.2019 22:49 | Zprávy
autor: nab

Někteří učitelé včera stávkovali. „Byl to debakl,“ nechal se už v poledne slyšet ministr školství Robert Plaga (ANO), který stávku nechápe. Odboráři jeho slova odmítají, jelikož stávku podle nich podpořila nějakou formou víc než polovina škol v České republice. Školské odbory se s vládou přou o platy, konkrétně o to, kolik se má přidat do tabulek pro všechny, a kolik mají dostat ředitelé na to, aby přidali těm lepším. Pokazili odboráři svou dnešní akci? Na to se moderátor Daniel Takáč v pořadu Interview na ČT24 ptal předsedy školských odborů Františka Dobšíka, kterého tím několikrát pořádně naštval.

Takáč vytáčel školského odboráře nepříjemnými dotazy. Pokazili učitelé vlastní stávku?
Foto: Petr Mašek
Popisek: Šéf školských odborů František Dobšík na protestní akci před ministerstvem školství

„Kdyby pan ministr Plaga řekl něco jiného, než že dnešní stávky byly debakly, tak by asi musel rezignovat,“ okomentoval Plagovo dnešní vyjádření Dobšík, který zdůraznil, že protest byl masový a podpořilo jej tisíce škol. „Pokud pan ministr nazývá masivní podporu jako debakl, tak podle mne dehonestuje všechny lidi, kteří se do toho zapojili a chtěli dát najevo názor, že s tou politikou, kterou v poslední době předvedl, nesouhlasí,“ míní předseda školských odborů.

Řada škol však také řekla, že nebude stávkovat, protože si myslí, že to není dobrý nápad. „Jak si vysvětlujete, že zavřelo jen deset procent škol? „Tímto způsobem už podsouváte, že to nebylo úplně v pořádku,“ ohradil se na Takáče předseda a dodal, že to bylo přece na poslední chvíli, protože vláda k tomu přistoupila tak, jak k tomu přistoupila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…