Takhle vydělává Zemanův přítel Jakunin. Putin ho vyzval ke zveřejnění platu

15.05.2015 21:16

Manažeři velkých firem v Rusku si vydělají méně než jejich protějšky např. v USA, ale i tak mají plat mnohonásobně vyšší než běžní Rusové, pro což nemá společnost pochopení. Manažeři proto své platy dlouho tajili, ale nedávno je ke změně postoje vyzval ruský prezident Vladimir Putin. Poslechli. O tom, kolik si vydělají, píše Týden.cz.

Takhle vydělává Zemanův přítel Jakunin. Putin ho vyzval ke zveřejnění platu
Foto: repro, tan
Popisek: Ruský rubl. Bankovky jsou tisknuty v nominálních hodnotách 5, 10, 50, 100, 500, 1000 a 5000 rublů. Bankovky 5 a 10 rublů jsou již postupně stahovány z oběhu a nahrazovány mincemi o stejné nominální hodnotě
reklama

Šéf ruských železnic Vladimir Jakunin, jenž je na sankčním seznamu Spojených států, má blízko hned ke dvěma prezidentům. A to prý k nejmocnějšímu muži v Kremlu, Vladimiru Putinovi, a za přítele ho označuje i český prezident Miloš Zeman. A jak se to tedy má s Jakuninovým platem?

„Šéf představenstva Rosněftu a někdejší ruský premiér Igor Sečin si loni včetně všech bonusů vydělal celkem 600 milionů rublů (asi 282 milionů Kč). I další státní společnost, zmíněné RŽD, zveřejnila čísla k platu svého prezidenta. Vladimír Jakunin si podle nich ročně přijde včetně možných bonusů na 48 milionů až 66 milionů rublů (od 23 milionů do 32 milionů Kč),“ píše server.

Běžný průměrný roční plat v Rusku činí asi 190 tisíc korun, platy Jakunina a především Sečina jej mnohonásobně převyšují, a to v okamžiku, kdy oba podniky žádají na svůj chod nemalé finanční injekce od státu. Ruské dráhy žádají pomoc ve výši 238 miliard korun. Faktem však také je, že v USA si top manažeři přijdou na mnohem víc, byť podle expertů podobná srovnávání nejsou zcela vypovídající. „Pro srovnání, plat Rexe Tillersona, šéfa ExxonMobilu, byl roku 2014 zhruba 808 milionů korun,“ dodává server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

9:24 A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

Epidemie koronaviru v USA mimořádně dopadá na Afroameričany. Statistiky z mnoha států ukazují, že po…