Takhle vydělává řecký exministr Varufakis. Za 20 minut práce dostal 650 tisíc

30.10.2015 6:01

Vlnu pobouření vyvolalo zveřejnění informace, že italská televizní společnost RAI zaplatila bývalému řeckému ministru financí Janisi Varufakisovi za jeho vystoupení 24.000 eur (650.000 Kč). Varufakis poskytl televizi RAI 3 na konci září dvaadvacetiminutový rozhovor a stanice mu kromě vyplacené částky zaplatila ještě letenku první třídou, uvedla agentura AFP.

Takhle vydělává řecký exministr Varufakis. Za 20 minut práce dostal 650 tisíc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Řecko a Euro, ilustrační foto

Varufakis informace zveřejnil na svém vlastním blogu. Prý tak chce vyvrátit tvrzení médií, že se od svého odstoupení z funkce letos v červenci snaží na všech akcích jen obohatit. Konkrétně zmínil dvacet akcí, na kterých vystoupil zadarmo nebo jen za proplacení letenky v ekonomické třídě. Na dalších třech vystoupil za honorář 500 až 1700 eur (13.550 až 46.000 Kč). Na seznamu ale byla i dvě "komerční vystoupení", jedno právě pro televizi RAI a druhé na konferenci v Singapuru, za první si vydělal 24.000 eur a za druhé 28.800 eur (780.000 Kč).

Italský poslanec Renato Brunetta ze strany Vzhůru, Itálie (FI) někdejšího premiéra Silvia Berlusconiho vyplacení tak vysokého honoráře kritizoval. "Takže si Italové platí za RAI, aby televize mohla platit Varufakisovi? Doufáme, že to tak není," uvedla mluvčí strany Mara Carfagnaová.

Jen tři dny před rozhovorem v italské televizi vystoupil Varufakis i na britské BBC. Za účast v šedesátiminutové debatě nic nedostal, jen mu byla zaplacena letenka v ekonomické třídě. Temperamentní levicový ekonom, který je milovníkem jízdy na motorce, své vysoké honoráře brání s tím, že díky nim může zůstat nezávislý a zároveň jsou tak podporovány jeho "další aktivity".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí se učí stávkovat v patnácti. Důchodcům to ještě pořádně osladí. Václav Cílek o tom, že se blíží zásadní společenský rozkol

14:02 Mladí se učí stávkovat v patnácti. Důchodcům to ještě pořádně osladí. Václav Cílek o tom, že se blíží zásadní společenský rozkol

REPORTÁŽ „Během několika let může situace vykrystalizovat ve vážný sociální nepokoj, který bude char…