Taková zvěrstva islamistů. Už je to opravdu hnusné

10.07.2015 8:41

Islámský stát se podle informací britského deníku Daily Mail dopustil dalšího neuvěřitelného zvěrstva. Naposledy měl zaživa upálit pět žen ze sunnitského kmene Albu Nimr za to, že odmítly dovolit, aby se jejich děti staly bojovníky ISIL

Taková zvěrstva islamistů. Už je to opravdu hnusné
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Abú Bakr al-Bagdádí, vůdce Islámského státu

Sunnitský kmen Albu Nimr je dobře známý svým tuhým odporem, se kterým dlouhá léta vzdoroval al-Káidě a v posledních měsících také džihádistům z Islámského státu. S al-Káidou vedou stateční válečníci z tohoto kmene válku o získání kontroly nad provincií Anbar již od roku 2007. V důsledku odporu vůči Islámského státu bylo dle aktivistů za lidská práva téměř 700 členů tohoto kmeni vloni v létě hromadně zmasakrováno džihádisty ISIL. Ti jim poručili pochodovat do pouště, kde je všechny zastřelili. Nyní tedy kmen dle výpovědi jeho náčelníka Sheikha Naima al-Kaouda postihla další tragédie.

celý text v angličtině je ZDE

Al-Kaouda se nechal slyšet pro saúdskoarabský list Sharq al-Awsat , že byly ženy i se svými dětmi po odmítnutí svěřit je na „převýchovu“ obklíčeny gangy džihádistů a přímo v ulicích města Heet hromadně upáleny. Zahynuly matky i všechny jejich děti. Těžce zkoušený irácký sunnitský kmen však není jediný, na kterém se dopouští rozzuření džihádisté své odplaty za kladení odporu. Přibližně ve stejnou dobu bylo na internetu zveřejněno video, ze kterého vyplývá, že podobného krutého masakru se džihádisté dopustili také na odbojném sunnitském kmeni Šaitat, který přebývá v syrské provincii Dajr az-Zaur.

Džihádistické skupiny se často chlubí svoji krutostí a nezdráhají se zveřejňovat fotografie a videa z veřejných bičování a veřejných poprav. A to zejména z výše zmíněné největší irácké provincie Anbar. Přesto nic nenasvědčuje tomu, že by se cítily odbojné sunnitské kmeny nějak zastrašeny a Albu Nimri i další pokračují i nadále v boji. Město Heet, kde byla provedena hromadná poprava matek a jejich dětí, leží jen asi padesát kilometrů od města Ramádí, které nedávno jednotky džihádistů dobyly. Od té doby čelí prozatím nespěšným pokusům irácké armády získat město opět pod kontrolu. Premiér země Hajdar al-Abádí navíc nařídil novou ofenzívu, která si vyžádala od 18. června smrt více než devadesáti civilistů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

20:14 „Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

Václav Klaus mladší se dnes stal terčem verbálních útoků, když šel uctít památku padlých na Národní …