Takový rozval tu nikdy nebyl! Farský ze STANu: Dva lidé si urvali Česko pro sebe

31.08.2021 10:28

Poslanec Farský se tvrdě obul do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. „Je tady takový rozval, jaký tady historicky nikdy nebyl, a to jenom proto, že si tuto zemi urvali dva lidé sami pro sebe,“ zahřměl Farský. Babiš podle něj plundruje českou společnost, českou ekonomiku i českou krajinu. A nová vláda tohle všechno musí zarazit a změnit život Čechů, Moravanů a Slezanů k lepšími. Může k tomu využít i dotace z evropského Green Dealu.

Takový rozval tu nikdy nebyl! Farský ze STANu: Dva lidé si urvali Česko pro sebe
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Jan Farský

Poslanec STAN Jan Farský si v rozhovoru pro server Forum24.cz posteskl, že koalice pirátů a Starostů musela čelit drsné dezinformační kampani. A to nejhorší podle něj ještě přijde.

Poté odmítl, že by piráti byli novou levicí. Stejně jako piráti se i Farský věnuje řešení problémů s exekucemi. Činí tak proto, že řešení tohoto problému považuje za důležité a nevnímá to jako levicové či pravicové téma. Jde o úkol vrátit lidem důvěru ve stát. Lidé, kteří spadli do exekuční pasti, tuto důvěru často ztratili, ale pokud se podaří obnovit jejich sebedůvěru, vrátit je do práce, pomůže to jim samým, jejich rodinám i celé společnosti, protože se tito lidé dokážou postavit na vlastní nohy a nebudou závislí na sociálním systému.

Popsal také, proč je třeba využít možností, které nabízí Green Deal.

„Pak tady máme evropské dotace. Kdekdo může vykřikovat, že Green Deal je nesmysl, ale peníze se nabízejí, my jsme ‚automotive‘ ekonomika a elektromobily se budou prodávat, protože budou levnější. Jsou technologicky jednodušší, všechno tomu nahrává. Baterky sice jsou aktuálně problém, ale ten se mílovými kroky zlepšuje a řeší. Každá krize je příležitost. Je to o tom, dostat se dopředu a pak v roce 2025 budeme na vyrovnaném rozpočtu,“ řekl Farský.

Poslanec se také tvrdě obul do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

„Zemi plundruje v oblasti ekonomické, lidské, ale i životního prostředí,“ popsal Babišovy chyby Farský, než je důkladněji rozebral.

Stačí se podle něj podívat na to, jak rychle za Babišovy vlády roste české zadlužení. Roste tak rychle, jako nerostlo nikdy v historii této země.

Vedle toho by se ale nemělo zapomínat, že Babiš je i nadále trestně stíhaný člověk a jako takový by neměl vést vládu. V zemích na západ od nás, v zemích s odpovídající politickou kulturou, by ji tak nevedl.

Hnutí ANO navíc Farský nepovažuje za „protikorupční“, nýbrž za „profikorupční“. „Babiš si přihrává peníze sám sobě a Agrofert je na státní rozpočet nasátý jako tasemnice. Odčerpává, nezabije, a když přeroste moc, tak ten dílek vypustí,“ vypálil Farský.  

Změnit tento systém nebude podle Farského snadné.

„Vzhledem k úzkému vztahu prezidenta a premiéra očekávám, že to po volbách bude ještě dlouhé. Je tady takový rozval, jaký tady historicky nikdy nebyl, a to jenom proto, že si tuto zemi urvali dva lidé sami pro sebe,“ varoval.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíky na hranicích neřešíme. A Rusko? Byli jsme za českými vojáky uvnitř vojenské základny v Lotyšsku

11:11 Uprchlíky na hranicích neřešíme. A Rusko? Byli jsme za českými vojáky uvnitř vojenské základny v Lotyšsku

„Toho si nejsem vědom," odpověděl kapitán Josef Kurfiřt na otázku, jestli základnu, kde nyní žije, n…