Takto Miroslava Němcová znovu vyhubovala policii

21.06.2013 7:57 | Zprávy
autor: dkr

Předsedkyně Poslanecké sněmovny je přesvědčená, že nočním zásahem policie na Úřadu vlády došlo k narušení ústavních principů. Hospodářským novinám řekla, že by se vláda měla zabývat celým zásahem včetně informování. Podle Němcové policie ani uspokojivě nezdůvodnila své počínání.

Takto Miroslava Němcová znovu vyhubovala policii
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Miroslava Němcová

Miroslava Němcová neskrývá své rozladění, když po týdnu pro Hospodářské noviny hodnotí zásah policie na Úřadu vlády. „Od začátku jsem byla velmi kritická a s odstupem jsem ještě kritičtější. První den jsem si mohla myslet, že rychle dostaneme informace, které by pochybnosti rozptýlily. Ale nestalo se,“ říká Němcová a jedním dechem dodává:

„Neumím si představit, že by takhle uprostřed noci přišla policie do Bílého domu, do Downing Street 10 nebo do Elysejského paláce. A kdyby k tomu došlo, hodinu poté by stála policejní a justiční generalita v pozoru a vysvětlovala by národu, co tak strašného se stalo, že musela takhle zasáhnout.“ „A u nás? Trvalo to celý den, než vystoupil policejní mluvčí a řekl, že nic neřekne,“ čílí se Němcová.

Miroslava Němcová popisuje pro Hospodářské noviny svou zkušenost. Podle svých slov měla po mizivých informacích policejního mluvčího dojem, že si někdo dělá blázny. „Nikdo u ústavních činitelů dlouho nevěděl, co se v zemi děje. To je přece nekonečné bezpečnostní riziko,“ míní předsedkyně sněmovny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…