Takto levně si volají úředníci ministerstev. Budete koukat

09.04.2019 10:06

Blesk přišel se zajímavým zjištěním ohledně dat a volání v Česku. Snažil se totiž dopátrat toho, jaké ceny platí pro ministerstva. Premiér Andrej Babiš (ANO) se totiž údajně snaží do Česka dostat čtvrtého operátora. Ten by měl prý rozbít dominanci třech současných operátorů, kteří na trhu v Česku jsou, a data, za něž Češi platí více než jejich evropští sousedé, by se měla zlevnit.

Takto levně si volají úředníci ministerstev. Budete koukat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klávesnice telefonu
reklama

Jak však zjistil Blesk, mnozí úředníci na ministerstvech mají dojednané lepší smlouvy. Například 10 GB dat vychází sice nejdráže na Ministerstvu životního prostředí, ale i tak pracovníci zaplatí jen 254 korun. Ministerstvo spravedlnosti pak za trojnásobný objem dat platí 85 korun. 

Původní text ZDE

Úřad vlády pak má neomezené volání a SMS do všech sítí za 119 Kč s DPH, 10 GB dat pak mají za 151 korun s DPH. Jejich operátorem je O2. Ministerstvo zdravotnictví telefonuje a datuje díky Vodafone, ceny jsou pak odobné: 20 GB dat mají například za 250 korun.

Ministerstvo průmyslu a obchodu ministryně Novákové, která proslula výrokem, že data zlevní, budou-li je Češi více využívat, má telefony u O2 a 10 GB dat čerpají za 253 Kč s DPH. 

Draze není ani na Ministerstvu financí, které je u T-Mobile. Neomezené volání a SMS mají za 54 Kč s DPH. Tři GB dat mají za 33 Kč s DPH, 10 GB za 109 Kč s DPH. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A jejda! Ombudsmana Křečka podpořily „známé firmy“ z Brna. To zase bude řev

18:26 A jejda! Ombudsmana Křečka podpořily „známé firmy“ z Brna. To zase bude řev

Brněnské seskupení, které se nazývá Slušní lidé, na sociálních sítích podpořilo nově zvoleného ombud…