Takto se chovají eurofašisté. Poslanec SPD se rozepsal o tom, jak se dnes nakládá se suverénními státy

18.09.2018 22:10

Z PROFILŮ Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie se vyjádřil k rozhodnutí europoslanců, kteří hlasovali pro zahájení řízení s Maďarskem. Podle Kotena to ukazuje, jak lze postupovat proti demokratickým rozhodnutím v jiné zemi. Takto se podle něj chovají „eurofašisté“.

Takto se chovají eurofašisté. Poslanec SPD se rozepsal o tom, jak se dnes nakládá se suverénními státy
Foto: Facebook
Popisek: Radek Koten
reklama

Bývalý belgický premiér a současný europoslanec Guy Verhofstadt vyzval ve svém textu Spojené státy, aby zakročily proti Maďarsku, které podle jeho názoru porušuje některé hodnoty demokratického státu a nechat v tom maďarského premiéra Viktora Orbána svévolně pokračovat by mohlo být nebezpečné.

Jeden ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz položil otázku, zda to není až příliš podobné sovětskému vpádu do Československa v roce 1968. Vojáci SSSR poté zůstali na našem území jen dočasně, ale ona dočasnost přesáhla dvacet let.

Radek Koten (SPD), který na otázku odpovídal, se přímo k roku 1968 nevyjádřil, ale na adresu pana Verhofstadta, že zřejmě vůbec netuší, co je demokracie, když vyzývají jednu z mocností, aby zasáhla proti demokratickým rozhodnutím vlády v jiné zemi. Takto se podle Kotena chovají eurofašisté.

„Jak je vidět, pan europoslanec Verhofstadt vůbec netuší, co je demokracie, ostatně jako převážná většina poslanců hlasujících proti Maďarsku. Napadá demokratické volby v Maďarsku, které zrovna nedopadly podle jeho přání. Eurofašismus v této době dostupuje vrcholu a vyzývat USA, aby ‚udělaly pořádek‘ se suverénním státem, je toho důkazem. Tato situace je důsledkem ignorace jednotlivých států EU, tedy přesně řečeno voličů každého národního státu, kteří nechodí k volbám do EP. Proto je naprosto nezbytně nutné jít v květnu 2019 k volbám do EP a volit pronárodní strany, což je jediná možnost, jak tento nepříznivý trend otočit, popřípadě iniciovat nějaký úspěšný ...exit. Také doufám, že se žádná velmoc nebude jakoukoliv intervencí vměšovat do vnitřních záležitostí suverénního státu,“ napsal Koten.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…