Takto se přistěhovalci činili loni v Bonnu. Velmi znepokojivé statistiky

12.10.2017 9:02

Server General-Anzeiger-Bonn přináší oficiální policejní statistiky, které potvrzují zvýšené zastoupení přistěhovalců na spáchané kriminalitě v Bonnu za loňský rok. Prakticky ve všech oblastech kriminality jsou přistěhovalci zastoupeni nadprůměrně.

Takto se přistěhovalci činili loni v Bonnu. Velmi znepokojivé statistiky
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Stany si uprchlíci rozestavili hned na několika ulicích. Tábory migrantů ze Středního východu a z Afriky vyrostly odděleně

„Němci s přistěhovaleckými kořeny se podíleli na kriminální činnosti ze dvou třetin, ale jejich zastoupení mezi obyvateli Bonnu dosahuje pouze 15 %. Lze tedy říci, že oproti rodilým Němcům se podílejí na trestných činech více než čtyřnásobně,“ uvádí lokální server z Bonnu s tím, že nejvíce se přistěhovalců týká z jednotlivých oblasti zločinu prodej drog, vytváření zločineckých gangů a krádeže. 

Stejně jako v jiných částech Německa, také v Bonnu se přistěhovalci nadprůměrně podílejí na trestné činnosti se sexuálním podtextem. „V roce 2016 policie v Bonnu zaznamenala 80 podezřelých, mezi nimiž figurovalo 29 cizinců, což činí 36,3 %. V 19 případech potom byli podezřelí ze spáchané trestné činnosti přímo uprchlíci a migranti,“ píše server a zmiňuje dále krádeže, kterých policie v loňském roce evidovala 1926.

Celý text  v němčině najdete ZDE.

Také v této oblasti kriminality jsou přistěhovalci zastoupeni nadprůměrně. „Z 1926 případů se na krádežích podílelo jen 1041 Němců (54 %). Celých 660 podezřelých spadalo do kategorie ‚žadatel o azyl, přistěhovalec či migrant‘. Procentuálně tak jde asi o třetinu,“ konstatuje server s dodatkem, že obdobné je to také mezi černými pasažéry. „Z 1702 neplatičů jízdního v městské hromadné dopravě tvořili cizinci 33,6 %.“

Server ke zveřejněním statistikám vysvětluje, že se jedná jen o ty, kde bylo pachatel zajištěn. Ve skutečnosti tak bylo spácháno více případů trestné činnosti, které však nebyly vyřešeny. „Nadměrné zastoupení cizinců je patrně i ve věznicích. Nedávno například věznice v Ratingenu Justizvollzugsanstalt Düsseldorf uváděla, že z 800 vězňů tvoří 54 % cizinci z více než šedesáti zemí,“ poukazuje server.

V rámci výčtu trestných činů v Bonnu server rovněž zmiňuje nedávno zveřejněné statistiky vztahující se k Severnímu Porýni-Vestfálsku. „V oblasti násilné trestné činnosti bylo v této spolkové zemi zajištěno 4806 pachatelů, z nichž podíl přistěhovalců činil 12 %. Na krádežích se loni cizinci podíleli téměř z padesáti procent. Čtvrtinu ze všech podezřelých potom tvořili přistěhovalci,“ uzavírá server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

22:35 Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

Nového primátora i koalici hlásí severočeský Jablonec nad Nisou. Je jím Jiří Čeřovský. Tak úplně nov…