Taxikáři předali Praze výzvu za zavedení minimálních cen

5. 3. 2012 13:42

Zástupci dvou taxislužeb předali dnes pražskému radnímu Lukáši Manhartovi (TOP 09) výzvu za zavedení minimálních cen za kilometr jízdy v hlavním městě. Praha v současnosti reguluje pouze maximální cenu, která činí 28 korun. Praha už minulý týden zavedení minimální ceny odmítla, aktuální vyjádření ČTK zjišťuje. Další část taxikářů chce výzvu podpořit ve středu odpoledne také protestní jízdou ze Strahova k magistrátu.

Taxikáři předali Praze výzvu za zavedení minimálních cen
Foto: Archiv
Popisek: Taxi
reklama

Taxikáři navrhují minimální cenu ve výši 24 korun za kilometr. Při plošně nabízené ceně nižší než 24 korun není možné podle Jiřího Kvasničky ze společnosti AAA Radiotaxi zároveň plnit magistrátní požadavky na úroveň, vzhled a stáří vozidla. Praha po taxikářích, kteří využívají oficiální městská stanoviště, od roku 2009 chce, aby měly žluté vozy alespoň nižší střední třídy, od jejichž registrace neuplynulo více než osm let.

Taxikáři se prý navzájem zničí

"Pokud budeme v důsledku konkurenčního boje mezi taxi společnostmi nuceni jezdit po Praze za 15 korun za kilometr, bude velká fluktuace řidičů a provozovatelů taxi v Praze. Následně dojde k samodestrukci pražské taxislužby," uvedli v dnešním prohlášení taxikáři.

"Praha tímto směrem nepůjde. Toto problémy v taxislužbě nevyřeší, ale bude to eliminovat konkurenci," uvedl už minulý týden radní Manhart. S taxikáři ale dnes zhruba hodinu jednal.

Kromě minimálních cen chtějí taxikáři také zrušení příležitostné osobní silniční dopravy. Podle taxikářů je totiž tato doprava, u které nejsou regulovány ceny, v metropoli provozována tak, že si ji zákazníci mohou splést s vozy taxislužeb. Kvůli požadavkům provozovatelů taxislužby v Praze vznikla také petice, kterou podepsaly stovky řidičů. Petici chtějí taxikáři z Asociace konsecionářů v taxislužbě podpořit ve středu protestní jízdou po Praze.

Praha se dlouhodobě potýká s některými nepoctivými taxikáři. Pokoušela se kvůli tomu také navrhnout změnu zákona o silniční dopravě, která umožnila například i zabavení auta. Vláda ale v říjnu zákon nepodpořila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

15:00 Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

Zpěvačka Bára Basiková se v rozhovoru pro Deník.cz, který poskytla na začátku dubna, rozhovořila mim…