Telefónica získá od ministerstva zemědělství zakázku za 36 milionů

09.11.2011 18:21

Společnost Telefónica získá od ministerstva zemědělství (MZe) dodatečnou zakázku za více než 36 milionů korun na zvýšení bezpečnosti a optimalizaci provozu informačních systémů úřadu, které již dnes Telefónica spravuje. Vyplývá to z materiálu, které MZe předloží vládě pro informaci.

Telefónica získá od ministerstva zemědělství zakázku za 36 milionů
reklama

Telefónica v závěru loňského roku vyhrála výběrové řízení na zakázku za téměř čtvrt miliardy korun. Na základě původní smlouvy spravuje infrastrukturu ministerstva, na které běží celý ekonomický, personální a mzdový systém i zemědělské registry.

"Z těchto důvodů firma Telefónica disponuje jedinečnými znalostmi systému a vysokou úrovní znalosti vazeb na další spolupracující informační systémy, což dává současně i záruku udržitelnosti provozu a efektivního rozvoje tohoto systému tímto dodavatelem," uvádí MZe v materiálu pro vládu.

Zakázku zadaná bez uveřejnění

Ministerstvo dodatečnou zakázku zadá na základě jednacího řízení bez uveřejnění. "Důvodem pro uvedené zadávací řízení je, že veřejnou zakázku může splnit pouze současný realizátor provozní smlouvy, jelikož dodatečné služby nemohou být technicky ani ekonomicky odděleny od původní veřejně zakázky," píše se v dokumentu s tím, že celkový rozsah dodatečných služeb nepřekročí 20 procent ceny původní veřejné zakázky.

Některé zakázky ministerstva zemědělství z oblasti informačních technologií, v nichž zvítězila také Telefónica, provázely v minulosti kontroverze. Šlo například o nákupy informačních technologií od této firmy dohromady za více než půl miliardy korun. Ty na jaře 2009 těsně před odchodem tehdejšího ministra zemědělství Petra Gandaloviče (ODS) podepsal úřad narychlo bez veřejné soutěže. Uzavření dvou smluv přitom zakázal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který začal obě zakázky prošetřovat.

Ministerstvo pak obě smlouvy nejprve vypovědělo, následně s Telefónikou, která s vypovězením nesouhlasila, podepsalo ke smlouvám dodatky. Celková cena zakázky spadla na 164 milionů korun z původních 400 milionů.

Čtěte více:
Telefónica stáhne z větších obcí budky v univerzální službě
Fuksa: Byl jsem nejbojovnějším ministrem zemědělství v historii
Bendl střídá ve funkci ministra zemědělství odvolaného Fuksu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: aš, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

21:30 Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

„Negativní roli v loňském roce sehrály krajské volby, kdy vláda nechtěla přijímat nepříjemná rozhodn…