Ten se s tím ne...: Evropský politik řeší migraci ne zrovna sluníčkově

12.09.2017 11:55

Bulharský vicepremiér a ministr obrany Krasimir Karakačanov uvedl, že v budoucnu Bulharsko použije k ochraně své hranice s Tureckem armádu. Informoval o tom televizní kanál bTV. Hranice mezi oběma zeměmi by podle jeho vize měla být rozdělena do pěti zón. Celkem by ji mělo střežit na 600 příšlušníků armády, informoval Karakačanov.

Ten se s tím ne...: Evropský politik řeší migraci ne zrovna sluníčkově
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

V rozhovoru s televizním kanálem člen vládního kabinetu kritizoval údajnou neschopnost Evropské unie zastavit migrační tok přes Středozemí. Rovněž prezentoval názor, že by EU a NATO měly poslat do Itálie a Řecka armádní mise. Jejich účelem by měla být ochrana vnější evropské hranice a v případě potřeby i použitím vojenské síly. Podle Karakačanova chce většina migrantů jen „žít na bohatém Západě“.

Anketa

Půjdete k parlamentním volbám?

98%
hlasovalo: 11655 lidí

Karakačanovy názory na migranty rezonovaly až za oceánem. V souvislosti s nimi se jeho jméno objevilo na stránkách deníku Politico v druhé polovině srpna. „Nemůžeme dovolit ilegálním migrantům, aby do Evropy přišli jako jednolitá masa,“ cituje Politico Karakačanova slova. „Migrační otázku jsme nevyřešili,“ uvedl Karakačanov. „Velké, dobře organizované pašerácké sítě se stále pokoušejí dostat lidi do naší země,“ uvedl. Krasimir Karakačanov patří ke krajně pravicové straně Sjednocených patriotů, jež je koaličním partnerem vládě premiéra Bojko Borisova.   

Bulharsko bude mezi lednem a červnem 2018 předsedat Radě Evropské unie. Krasimir Karakačanov je dle svých slov, jak informuje server Novinitem, připraven k tomu, aby na zajištění bezpečnosti během předsednictví participovala armáda, a to v souvislosti s hrozbou terorismu v Evropě.  

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jok

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

14:49 Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

„Hašek prošustroval miliony a teď je za krále hlupáků“, i takto se dnes na Slovensku mluví o slavném…