Tenhle nás zachrání, ukázal Babiš. On nic neví. A chce zavřít všechno jako Prymula

22.02.2021 8:00

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) má být novou tváří epidemie. On sám o tom však podle svých slov neví. Řeč je o epidemiologovi Petru Smejkalovi. Píše o tom server iRozhlas.cz. Smejkal pak v rozhovoru pro CNN Prima News mimo jiné uvedl to, že se nevyhneme velkému uzavření.

Tenhle nás zachrání, ukázal Babiš. On nic neví. A chce zavřít všechno jako Prymula
Foto: Archiv P. Smejkala
Popisek: Petr Smejkal, šéf skupiny MeSES

Premiér Andrej Babiš večer vystoupil v rozhovoru v televizi CNN Prima News. Mimo jiné tam uvedl, že vláda potřebuje novou tvář, která by k veřejnosti promlouvala o koronavirové epidemii. A zmínil jméno epidemiologa pražského Institutu klinické a experimentální medicíny Petra Smejkala. 

Anketa

Je dobře, že Roman Prymula odešel ze všech veřejných funkcí a nechce se vracet?

hlasovalo: 11663 lidí

Ten však následně uvedl, že o tomto slyší poprvé. Sám Babiš již předtím v pořadu neodpověděl na otázku, zda Smejkal o své nové roli ví, přímo. "My diskutujeme," uvedl Babiš. 

„Potřebujeme nějakou novou tvář na epidemiologická opatření, jako byl Prymula minulý rok,“ řekl doslova premiér s tím, že podle jeho názoru by Smejkal byl dobrou tváří. Zároveň také uvedl, že by byl rád, aby se Smejkal připojil k vládní radě pro zdravotní rizika.

Babiš v uplynulém týdnu přišel o poradce Romana Prymulu. A to kvůli tomu, že bývalý ministr zdravotnictví se zúčastnil fotbalového zápasu v den, kdy volal po přísném lockdownu. Smejkal by však neměl podle Babiše přímo post premiérova poradce. Měl by ale velice úzce spolupracovat s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO), který není epidemiolog. Blatný by měl také podle premiéra najít další lidi, aby posílil svůj expertní tým.

Smejkal následně v rozhovoru pro CNN Prima News uvedl mimo jiné i to, že velkému uzavření se podle něj nevyhneme. „Tři týdny by stačily," uvedl. „Jsou plné nemocnice, nic jiného nám nezbyde,“ prohlásil Smejkal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo na zdravého prezidenta! sekl Kocáb. A Ringo Čech, ten Zemana pomstil

8:04 Právo na zdravého prezidenta! sekl Kocáb. A Ringo Čech, ten Zemana pomstil

Před kamerami na CNN Prima News proti sobě usedli dva hudebníci – Michael Kocáb a František Ringo Če…