Tereza Spencerová: Kluci ušatý z EU chystají cenzuru. Už brzy

01.05.2018 12:17

Analytička Tereza Spencerová tvrdí, že EU chystá bič na evropské občany. Bič v podobě cenzury. Může se nám prý stát, že budeme moct zveřejňovat jen názory, které budou cenzorům milé. Ale bude to prý mít jednu výhodu.

Tereza Spencerová: Kluci ušatý z EU chystají cenzuru. Už brzy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Tereza Spencerová tvrdí, že někdy za půl roku se nám může stát, že Brusel vyrukuje na občany členských států EU s cenzurou. Analytička na sociální síti napsala, že se vše budeš odehrávat pod rouškou boje s dezinformacemi. Ale bude to prý mít i jednu výhodu. Dokud se smí psát a říkat, co si myslíte, sbírají někteří lidé celé pytle „černých bodíků“. Těch se však s cenzurou budete moct zbavit.

„...podle všech dostupných zdrojů hodlá Brusel někdy za půl roku (v prosinci) uzákonit cenzuru, samozřejmě v rámci ‚boje proti dezinformacím‘, a tudíž pro ‚naše dobro‘, vy kluci a holky ušatý... A proto je třeba se na to připravit... Od teď si tu budeme číst jen názory, které budou prověřené, a kdokoli, kdo se třeba jen uchechtne, bude nemilosrdně ‚zrušen‘... Naopak, čím pochlebovačnější názory ‚připíchnete‘, tím se vám snad – nevím to jistě – odmažou záporný bodíky, co jste si nahrabali v časech, kdy se ještě smělo myslet,“ napsala Spencerová.

Klasickým příkladem povolených zpráv může podle analytičky být např. prohlášení generála Petra Pavla, který sdělil novinářům, že ruská vojenská doktrína počítá s permanentním udržováním napětí na mezinárodní rovině, v průběhu času se jen mění intenzita prakticky permanentního konfliktu. Mění se také prostředky využívané k udržování napětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Smích vás přejde, zvyšoval Onderka hlas na Šlachtu. Fiala se dojímal demonstracemi na Letné

23:25 Smích vás přejde, zvyšoval Onderka hlas na Šlachtu. Fiala se dojímal demonstracemi na Letné

V předvolební debatě České televize vystoupilo v pondělí sedm lídrů kandidátek v Jihomoravském kraji…