Tereza Spencerová v šoku: Co to? Nedávno brali Rusko za hrozbu. Nové info

22.01.2020 15:47

Analytička Tereza Spencerová hovoří o světu při ranní kávičce pro server iPrima.cz. Mimo jiné mluví o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi či o americké hlavě státu Donaldu Trumpovi. Ale zmínila také Ukrajinu.

Tereza Spencerová v šoku: Co to? Nedávno brali Rusko za hrozbu. Nové info
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin při projevu o stavu země
reklama

Anketa

Měl by být člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka odvolán Poslaneckou sněmovnou?

98%
2%
hlasovalo: 20426 lidí
„Minulý týden Putin šokoval návrhy ústavních změn, na jejichž projednání a připomínkování dostaly státní orgány včera jediný den… Do dneška má být vše hotovo, nic se nebude protahovat… Hupky šupky… Fascinující, po kopě je už i nová vláda… A Putin podepsal novou doktrínu potravinové bezpečnosti Ruska… Mezitím Rusko nechápe, proč Londýn oficiálně tvrdí, že Johnson v neděli v Berlíně na libyjské konferenci Putinovi říkal, že normalizace vztahů není možná, když si prý o schůzku požádal sám, v rozhovoru zněl smířlivě a prý vše celkově vypadalo, jako že o normalizaci naopak stojí… Britský The Times má za to, že je třeba Rusko popostrčit blíž k Západu a vrazit klín mezi Rusy a Číňany a zabránit tak tomu, aby Čína Rusko spolkla… Mimochodem, šéf NATO Stoltenberg nyní považuje Rusko za jednu z hlavních ‚výzev‘, která stojí před Západem, přičemž ještě do nedávna Rusko patřilo rovnou mezi hlavní hrozby… Co to?“ poznamenala Spencerová.

Následně se věnuje faktu, že zatímco je americký prezident Donald Trump v Davosu, ve Washingtonu běží senátní část jeho impeachmentu. „Zatím se demokraté s republikány handrkují o procedurálních otázkách…“ uvedla.

Ukrajina pak podle Spencerové sice stále chce co nejvíce zjednodušit své celní vztahy s EU, o celní unii s Evropou už ale nestojí… A co Libanon? „Libanon má novou vládu, na níž se shodly hlavní politické síly včetně Hizballáhu… Tři měsíce trvající demonstrace pokračují…“ zmínila.

Závěrem se věnuje také Číně. „Sotva Čína oficiálně přiznala existenci smrtícího koronaviru, počty jeho obětí rostou a Peking jako by už na nový virus házel případné zpomalení celé ekonomiky… fascinující,“ dodala. „A zatímco se v Davosu všemožně skloňuje klima a fosilní paliva, Čína v provincii Sin-ťiang objevila ropu v nejhlubším vrtu v Asii – v devíti kilometrech pod zemí,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…