Terminátor! Toto musel Petr Honzejk napsat o Zemanovi. Asi nerad

31.12.2015 6:44

„Prezident Miloš Zeman se díky uprchlické krizi vrátil do hry. Pokud se rozhodne podruhé kandidovat, může se pravděpodobně porazit jen sám,“ konstatuje komentátor Petr Honzejk v dnešních Hospodářských novinách. Honzejk přitom rozhodně nepatří k příznivcům Zemana a dlouhodobě ho kritizuje.

Terminátor! Toto musel Petr Honzejk napsat o Zemanovi. Asi nerad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Natáčení vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana ze zámku v Lánech

Zemana ve svém článku o jeho zmrtvýchvstání označuje jako robota z legendární sci-fi série Terminátor. „V jednu chvíli se rozpadne na kusy, jeho nepřátelé se už už radují, že se ho zbavili, ale ouha. Jednotlivé části se pospojují, Zeman vstane, za chvíli je v plné palebné síle a jeho oponenti v defenzivě, či rovnou na útěku,“ uvádí a vzpomíná na Zemanovo vystavění ČSSD v devadesátých letech i na porážku v prezidentské volbě v roce 2003.

„Přesně před rokem to vypadalo, že Češi mají Zemanova politického stylu i jeho osobně plné zuby. Poté, co potěšil čínské komunisty výrokem, že bychom se od nich měli učit, jak stabilizovat společnost, a v rozhlasovém rozhovoru explicitně vysvětlil, co to je ‚pussy‘, se Zemanova popularita propadla na 34 procent,“ říká Honzejk. A všímá si tak rozdílu oproti současnosti, kdy mu věří 60 procent lidí. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman podle něj k návratu ze suterénu využil své nejsilnější stránky: přímé komunikace s voliči. „Během roku navštívil všechny kraje, Ústecko stihl dokonce dvakrát. A všude plnil sály, lidí s červenými kartami postupně ubývalo, až zmizeli úplně,“ dodává komentátor.

Hlavním tématem hlavy státu je uprchlická krize. Od jara je Zeman úhlavní islamobijec, i přes konflikty se západní Evropou a Evropskou unií si trvá na svém. „Kdo si dnes vzpomene, jak se Zeman zaklínal evropanstvím, když v dubnu 2013 vyvěšoval s Javierem Solanou vlajku Unie, aby se distancoval od eurofobie svého předchůdce Václava Klause?“ ptá se Honzejk. Zeman totiž nyní vyzývá českou vládu, aby podala spolu se Slovenskem a Maďarskem žalobu na uprchlické kvóty, netají se ani vystoupeními na demonstracích, kde jsou přeškrtnuté vlajky EU. 

„Málem každý Zemanův výrok vyvolává vyhrocené reakce, které ale nefungují jako korektiv, naopak prezidentovy příznivce dále utvrzují, že má pravdu a oni s ním. Dnes jsme v situaci, kdy každý, kdo prezidentovi oponuje, mu do jisté míry dělá užitečného idiota, čehož si je vědom i autor tohoto textu," podotýká komentátor.

„Zemanova metoda je prostá a účinná: co nejvíce rozdělovat a provokovat,“ dodává Honzejk. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal  do školy jen díky inkluzi...

15:54 Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal do školy jen díky inkluzi...

V posledním díle Mých zpráv se Jaromír Soukup věnoval zdravotnictví, kde si prý ministr Vojtěch bude…