Teror ve Štrasburku: Matteo Salvini oznámil drsné opatření pro Itálii

13.12.2018 13:41

Italský ministr vnitra Matteo Salvini se s tím nepáře. I při své návštěvě Izraele stíhá sledovat evropské dění a nezdráhá se vypouštět z úst ostrá slova. Tentokrát na adresu lidí, kteří by si snad dovolili vyjádřit sympatie teroristovi ze Štrasburku. Prý by si měli nechat zajít chuť. V opačném případě na ně totiž dopadne tvrdá ruka policistů.

Teror ve Štrasburku: Matteo Salvini oznámil drsné opatření pro Itálii
Foto: Repro Youtube
Popisek: Matteo Salvini
reklama

V úterý večer otřásl francouzský Štrasburkem teroristický útok. Devětadvacetiletý muslim Cherif Chekatt, opakovaně trestaný občan narozený ve Francii, který se prý zradikalizoval ve vězení v roce 2015, řádil na vánočním trhu se střelnou zbraní i nožem. Při sobě měl dokonce i granát. Novinářům to na tiskové konferenci oznámil prokurátor Rémy Heitz.

Italský ministr vnitra Matteo Salvini, jenž je v těchto dnech na návštěvě Izraele, stihl vyslat do Itálie ostrý vzkaz. Policie jihoevropského státu si prý posvítí na každého, kdo by se snad odvážil vychvalovat teroristu za jeho bestiální útok, při kterém zemřeli tři lidé a více než 10 jich bylo zraněno.

„Okamžitě zatkneme každého, kdo se v posledních několika hodinách radoval na internetu z tohoto teroristického útoku,“ pohrozil z Izraele Salvini. Jeho slova přinesla agentura ANSA. Policie prý dostala pokyn důsledně prohledávat sociální sítě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus skončil karanténu. Je v pořádku. A pomstil se

8:59 Václav Klaus skončil karanténu. Je v pořádku. A pomstil se

Václav Klaus je zdravý, úspěšně se zbavil covidu a byla mu ukončena izolace. Exprezident se vrací do…