Teroristického útoku se dopustil americký mladík bílé pleti. Senátor Láska po masakru v USA vyzývá k debatě (drastické VIDEO)

13. 8. 2017 15:04

Senátor Václav Láska napsal pár slov k teroristickému útoku mladého Američana, který vsedl do auta a rozhodl se vjet s autem do davu lidí. Politik by byl rád, aby se nejen nad tímto případem lidé zamysleli. Je ale také připraven na komentáře ve stylu: Vy ničemu nerozumíte...

Teroristického útoku se dopustil americký mladík bílé pleti. Senátor Láska po masakru v USA vyzývá k debatě (drastické VIDEO)
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska

V americkém státě Virginia vsedl dvacetiletý mladík do auta a vjel s ním do davu lidí. Jednu ženu zabil a desítky dalších zranil. Udělal to, protože zastával jiné názory než lidé v davu, které se rozhodl zabít. Až potud to připomíná příběhy teroristických útoků z různých částí světa. Ale má to háček.

Senátor Václav Láska na sociální síti Facebook poukazuje na fakt, že tentokrát se teroristického útoku dopustil americký mladík bílé pleti, jenž byl přesvědčen o nadřazenosti bílé rasy a zřejmě se mu nelíbilo. když tuhle nadřazenost někdo zpochybňoval.

K tématu by se sice nabízelo několik provokativních poznámek, ale Láska nehodlá pronášet nějaké jednoduché provokativní soudy, neboť si je podle vlastních slov vědom složitosti celého problému.

„Chci jen říct tenhle příběh. A budu rád, když tyhle řádky alespoň pár lidí přivedou k myšlence, že touha vraždit z nenávisti, touha přejíždět jiné autem, je společná lidem, kteří nenávidí. Kteří to prostě mají v hlavě tak pomotané, že jsou schopni vzít auto a najet do davu. S touhou zabíjet. A je jedno, jakou víru k tomu zrovna zneužijí. Jinak samozřejmě je prostor pro komentáře, jak ničemu nerozumím…,“ napsal senátor.

Velmi drastické VIDEO (bez cenzury): Američan najel vozem do davu lidí

Václav Láska doslova napsal:

Další terorista za volantem

V USA vjel mladík autem úmyslně do lidí. Jednu mladou ženu zabil, několik dalších lidí zranil. Udělal to proto, že lidé, proti nimž zaútočil, věřili v něco jiného než on. Terorista.

Ale teď asi jiné pokračování, než čekáte. Teroristou byl mladík bílé pleti. Rodilý Američan. Vyznavač nadřazenosti bílé rasy. Mrtvá a zranění byli příslušníci antifašistického hnutí.
Mohl bych položit plno provokativních otázek. Ale nechci provokovat. Na to je to všechno moc komplikované, aby to rozřešily jednoduché provokace.

Chci jen říct tenhle příběh. A budu rád, když tyhle řádky alespoň pár lidí přivedou k myšlence, že touha vraždit z nenávisti, touha přejíždět jiné autem, je společná lidem, kteří nenávidí. Kteří to prostě mají v hlavě tak pomotané, že jsou schopni vzít auto a najet do davu. S touhou zabíjet. A je jedno, jakou víru k tomu zrovna zneužijí.

Jinak samozřejmě je prostor pro komentáře, jak ničemu nerozumím…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…