Teroristický útok v Rusku. Přihlásil se k němu Islámský stát

15. 2. 2016 17:23

V ruské republice Dagestán dnes v ranních hodinách došlo k teroristickému útoku. Výbuch bomby ukryté v automobilu stál dva lidi život a dalších sedmnáct bylo zraněno. K útoku se následně přihlásil Islámský stát a podle ruské tajné služby FSB jej vykonala místní teroristická skupina. Informuje Russia Today.

Teroristický útok v Rusku. Přihlásil se k němu Islámský stát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Policisté ve městě Derbent dnes prováděli kontroly vozů a jedna z nich se jim stala osudnou. V ranních hodinách, když zastavili vůz značky Lada Priora, aby zkontrolovali řidiči doklady, vůz vyletěl do povětří.

Celkem zemřeli dva lidé a dalších sedmnáct bylo zraněno. Mezi oběťmi útoku jsou jak příslušníci policejních jednotek, tak i civilisté.

Výbuch byl údajně natolik silný, že zcela vymazal několik dalších aut z povrchu zemského. Škody utrpěla i přihehlá policejní budova, kde mimo jiné jen den před útokem došlo k ozbrojenému přepadení, během kterého byl zraněn jeden policista.

K výbuchu auta se přihlásil Islámský stát, ruská tajná služba FSB však viní ozbrojenou skupinu vystupující pod názvem „Juždag“, což je zkratka pro jižní Dagestán.

Skupina byla založena roku 2011 a za poslední dva roky se počty jejích stoupenců radikálně snížily, za což údajně mohou ruské protiteroristické operace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…