Teroristický útok v Rusku. Přihlásil se k němu Islámský stát

15.02.2016 17:23

V ruské republice Dagestán dnes v ranních hodinách došlo k teroristickému útoku. Výbuch bomby ukryté v automobilu stál dva lidi život a dalších sedmnáct bylo zraněno. K útoku se následně přihlásil Islámský stát a podle ruské tajné služby FSB jej vykonala místní teroristická skupina. Informuje Russia Today.

Teroristický útok v Rusku. Přihlásil se k němu Islámský stát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Policisté ve městě Derbent dnes prováděli kontroly vozů a jedna z nich se jim stala osudnou. V ranních hodinách, když zastavili vůz značky Lada Priora, aby zkontrolovali řidiči doklady, vůz vyletěl do povětří.

Celkem zemřeli dva lidé a dalších sedmnáct bylo zraněno. Mezi oběťmi útoku jsou jak příslušníci policejních jednotek, tak i civilisté.

Výbuch byl údajně natolik silný, že zcela vymazal několik dalších aut z povrchu zemského. Škody utrpěla i přihehlá policejní budova, kde mimo jiné jen den před útokem došlo k ozbrojenému přepadení, během kterého byl zraněn jeden policista.

K výbuchu auta se přihlásil Islámský stát, ruská tajná služba FSB však viní ozbrojenou skupinu vystupující pod názvem „Juždag“, což je zkratka pro jižní Dagestán.

Skupina byla založena roku 2011 a za poslední dva roky se počty jejích stoupenců radikálně snížily, za což údajně mohou ruské protiteroristické operace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …