Textař Horáček si tropí žerty ze Zemana. Chystá jednu „pěknou inovaci“

1. 2. 2016 20:28

Esejista, textař, básník a producent Michal Horáček našel inspiraci v návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Jihomoravském kraji, kde mu žáci na jedné ze škol četli předem připravené otázky z papírků. Podle Horáčka je to sympatické. Vždy je příjemné, když se vás lidé mohou na leccos zeptat. Samozřejmě nesmí to dělat kdekdo a ptát se na kdeco.

Textař Horáček si tropí žerty ze Zemana. Chystá jednu „pěknou inovaci“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Textař Michal Horáček

„Zítra přijíždíme s recitálem ‚Na cestě‘ na setkání s dobrými lidmi a odpovědnými voliči v České Třebové. Myslím, že bude pěknou inovací, když se i mě budou lidé moci na něco zeptat. Samozřejmě ne všichni a na všechno, nějakou štábní kulturu to mít musí,“ napsal Michal Horáček na sociální síti Facebook.

Jak by měl vypadat takový ideální dotaz, na který bude Horáček ochoten odpovídat? Všichni dobře víme, že vašich krásných veršů je pro tuto hanebnou zemi téměř škoda. Asi tak v tomto duchu by prý bylo vhodné začít. Pokračovat lze už ve volnějším duchu, například používáte kuličkové pero, nebo obyčejnou tužku?

Horáček by odpověděl a pak nechal zaznít nějakou hezkou písničku.

V následné diskusi pod příspěvkem byl Horáček mimo jiné vyzván k tomu, aby se spolu s dalšími lidmi, kteří něco dokázali, prezidentovi postavil.

Michal Horáček doslova napsal:

Pokud je to jen trochu možné, je třeba brát věci z té lepší stránky.
Třeba jako inspiraci.

Zítra přijíždíme s recitálem "Na cestě" na setkání s dobrými lidmi a odpovědnými voliči v České Třebové. Myslím, že bude pěknou inovací, když se i mě budou lidé moci na něco zeptat. Samozřejmě ne všichni a na všechno, nějakou štábní kulturu to mít musí.

Takže si teď na malé papírky ty otázky píšu. První:

Segrado: Všichni dobře víme, že vaše verše jsou tím nejkrásnějším a nejprospěšnějším, co naši zemi, hanobenou tolika vlastizrádci, potkalo za posledních 1 200 let.Můžete nám říci, zda při psaní používáte kuličkové pero, nebo obyčejnou tužku?

Já: Tužku, Frantíku. A teď nám pojď zazpívat nějakou pěknou písničku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drtinová, Veselovský a Šídlo kázali studentům: Ten "alternativní pohled" často znamená lež. Pak se posmívali Soukupovi, že mu jeho média ekonomicky zkolabují

19:53 Drtinová, Veselovský a Šídlo kázali studentům: Ten "alternativní pohled" často znamená lež. Pak se posmívali Soukupovi, že mu jeho média ekonomicky zkolabují

REPORTÁŽ Politici vždy zasahovali do médií, ale dnes je to ještě sofistikovanější. Záleží na autocen…