Tisíce muslimů dorazily na modlitby do chrámu Hagia Sofia. V Řecku znějí na protest zvony

24.07.2020 18:45 | Zprávy
autor: vef

Istanbulský chrám Hagia Sofia se dnes po 90 letech otevřel jako mešita. Podle serveru ČeskéNoviny.cz, jenž se odvolává na agenturu Reuters, dorazily na první velkou páteční modlitbu tisíce lidí. Přítomen byl i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Tisíce muslimů dorazily na modlitby do chrámu Hagia Sofia. V Řecku znějí na protest zvony
Foto: Archiv
Popisek: Turecký prezident Recep Erdogan

Turecká média přinesla dnes záběry davů lidí, kteří časně ráno běželi k bezpečnostním stanovištím, kde se kontrolovalo mimo jiné to, zda mají roušky vůči koronaviru. Následně se davy lidí modlily před chrámem v pěti oddělených sekcích – dvě byly pro ženy, tři pro muže. Několik stovek muslimů se pak dostalo do chrámu, kde poklekli k modlitbám na tyrkysový koberec. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jan Holásek, LL.M. byl položen dotaz

Domluvy a pomluvy

Já jste také toho názoru, že politici by se měli být schopni domluvit a ne se pomlouvat, hlavně veřejně. Nemyslíte, že jako hlupáci jak tvrdíte vypadáme i tehdy, když prezident v zahraničí vládu pomlouvá? To se podle mě nedělá. Ať vysloví svůj názor, tady.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…