Tisk: Poche mimo hru, už to ví. Jak mu to řekli? Filip byl na Hradě naříkat na Babiše. Ještě bude veselo

27.06.2018 7:21

Ministrem zahraničních věcí se dnes Miroslav Poche (ČSSD) nestane. I když prezident Miloš Zeman dnes jmenuje novou vládu šéfa Andreje Babiše (ANO), sociálnědemokratický europoslanec mezi pozvanými na Hrad není. Píší to Novinky.cz.

Tisk: Poche mimo hru, už to ví. Jak mu to řekli? Filip byl na Hradě naříkat na Babiše. Ještě bude veselo
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Miroslav Poche

Prezident tak neustoupil; to, že Pocheho nejmenuje, avizoval již dopředu. A neustoupil ani přesto, že premiér Babiš jej do svého oficiálního seznamu ministrů zahrnul. „Nikdo mě nepozval, tak proč bych tam chodil,“ potvrdil Poche, že se dnes na Hrad nedostaví. 

Anketa

Doporučujete ÚV KSČM doporučit poslancům KSČM toleranci vlády Andreje Babiše?

hlasovalo: 10343 lidí

Vzhledem k tomu, jak píší Novinky.cz, že pozvání nominovaných ministrů zajišťuje Úřad vlády, jde o scénář, na němž se museli aktéři domluvit. A vědí o něm také komunisté, kteří mají vládu při důvěře aktivně podpořit.

Původní text ZDE

Na Ministerstvo zahraničních věcí tak zřejmě dočasně usedne nový ministr vnitra Jan Hamáček, jenž si chce Pocheho přivést do vedení resortu. 

S Pochem, a nejenom tedy s ním, mají problém i komunisté. Ten se včera na Hradě sešel s prezidentem Zemanem, chvíli předtím i s Babišem. Schůzky však komentovat nechtěl. O toleranci vládě bude rozhodovat Ústřední výboru KSČM 30. června. Kromě Pocheho se jim nelíbí ani ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO). Navíc si Filip stěžuje také na to, že Babiš nedodržel dohodu ohledně výměny členů dozorčí rady ČEZ. A jak píší Lidové noviny, téma to bylo dokonce i na Hradě.

„Narovinu říkám, že o chování Andreje Babiše ústřednímu výboru naší strany nebudu lhát. To bych si v životě nedovolil. Ale znamená to, že taky nemusím získat podporu pro návrh, abychom tolerovali příští vládu,“ uvedl Filip pro MF Dnes.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

17:30 Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

Letos uplynulo 30 let od smrti normalizačního prezidenta Gustava Husáka a 100 let od narození Alexan…