Tiskovka jako břitva: Z Hradu zahřmělo kvůli uprchlíkům i Zdeňku Bakalovi

28.07.2015 11:44

Svůj tradiční brífink absolvoval mluvčí prezidenta Miloše Zemana, Jiří Ovčáček. Kromě toho, že poskytl vyjádření hlavy státu k uprchlíkům či státnímu rozpočtu, rýpl si do podnikatele Zdeňka Bakaly.

Tiskovka jako břitva: Z Hradu zahřmělo kvůli uprchlíkům i Zdeňku Bakalovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček

Podle Ovčáčka prezident po setkání se svými poradci a s ministrem financí Andrejem Babišem považuje současný sedmdesátimiliardový deficit rozpočtu za realistický. Varoval prý před snahami snižovat deficit rychleji, než je navrženo. 

K otázce uprchlíků uvedl prezident ústy Ovčáčka své podivení nad tím, že ČR má přijmout 1500 uprchlíků, přestože rozlohou větší Polsko jich přijme jen 2000. Zároveň vyjádřil lítost nad tím, že se dosud nepodařilo nalézt 30 milionů korun na fungování Klokánků, které pečují o české děti, když částka na pomoc imigrantů bude pravděpodobně daleko vyšší. Zároveň dle hlavy státu by se měli přijímat uprchlíci z kulturně blízkých oblastí.

A závěrečné rýpnutí: Hospodářské noviny, které patří podnikateli Zdeňku Bakalovi, podle mluvčího Ovčáčka v minulých dnech uvedly nepravdivou informaci, že si Zeman pozval k rybníku na svou dovolenou televizní štáby. „Ve skutečnosti nechal pan prezident tyto televizní štáby čekat na břehu rybníka čtyři dny, dokud nenavštívil své přátele,“ řekl s tím, že z toho vyplývá, že Bakalovým novinám nelze věřit, stejně jako nelze věřit Zdeňku Bakalovi. Podle Ovčáčka nyní čeká hlavu státu další krátká dovolená na zámku v Lánech, kde se mimo jiné setká s předsedy obou komor Parlamentu ČR a s velením naší armády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…