Tluchoř bude s Nečasem jednat o balíčku. Nic mu však neslibuje

06.09.2012 16:40

Jednání mezi odpůrci vládního daňového balíčku z řad ODS a vedením strany začnou příští týden, po skončení čtvrteční sněmovní schůze. Ve stejný den to řekl poslanec Petr Tluchoř (ODS). Požadavky na změny v balíčku prý nechce zveřejnit před tím, než usedne s premiérem Petrem Nečasem k jednacímu stolu.

Tluchoř bude s Nečasem jednat o balíčku. Nic mu však neslibuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za ODS Petr Tluchoř v debatě se svým kolegou Markem Bendou
reklama

Rebelující poslanci jsou podle Tluchoře připraveni opakovaný vládní návrh v prvním čtení ve sněmovně podpořit a kývnou i na zkrácení lhůt k jeho dalšímu projednání. Podporu při konečném schvalování zákona, s nímž vláda spojila důvěru, ale podmiňují dohodou o změnách v balíčku.

"My nebudeme předem dávat žádná ultimáta, žádné nepřekročitelné bariéry. Chceme, abychom začali jednat, abychom uvedli balíček do takového stavu, aby neškodil zájmům ČR a aby byl aspoň částečně v souladu s programem ODS a programovým prohlášením vlády," řekl Tluchoř.

Nenechám se zastrašit spekulacemi, říká Tluchoř

Spekulace o tom, že za rebelií v ODS jsou osobní důvody, obavy z vyšetřování kauzy IZIP, či vazby na prezidenta Václava Klause jsou podle Tluchoře pokusem o diskreditaci, kterým se nenechá zastrašit. "Spekulací je velká spousta. Já se ani nestačím divit, kde se všechny vynořují. Je to celé fantasmagorie. Já bych hodně stál o to, aby premiér se distancoval od těch anonymně šířených pomluv a lží," řekl.

Zda nespokojení poslanci zákon podpoří i při schvalování, při němž půjde zároveň o osud Nečasovy vlády, ale podle Tluchoře zůstává otevřené. Záležet podle něj bude na tom, zda se podaří nalézt dohodu na pozměňovacím návrhu, který zákon upraví. Podle Tluchoře přitom šestice poslanců, která zákon nepodpořila, není uzavřenou skupinou. O změnách v balíčku prý hovoří i s dalšími poslanci občanských demokratů.

Balíček do sněmovny putuje v totožné podobě, jakou měl dosud. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) do něj už nechce zasahovat. Premiér Petr Nečas ale dal najevo, že změny ve sněmovně jsou možné, pokud se na nich shodne celá koalice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…