To budou koukat: Zelenskyj najednou vstřícný. A podivná věc

28.03.2022 7:21 | Ze sítí

Ukrajinský prezident v rozhovoru pro ruská média připustil, že Ukrajina je ochotná jednat o neutralitě i o tom, že nebude mít jaderné ambice. Neutralitu by ovšem musela garantovat třetí strana a musela by být odhlasována v referendu. Nebude ale jednat o demilitarizaci. Uvedl, že by rád dosáhl kompromisu ohledně Donbasu. A bývalý slovenský ministr školství si všímá, že o neutralitě Ukrajiny se na Západě nemluví, ani nepřímo. „Prostě je jim dáváno najevo, že se musí hlásit ke spolupráci s NATO,“ míní Juraj Draxler.

To budou koukat: Zelenskyj najednou vstřícný. A podivná věc
Foto: Screen: Facebook
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil přes telemost.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poskytl 90minutový rozhovor ruským novinářům. V něm připustil, že Ukrajina je připravena v rámci jednání o míru jednat i o neutrálním statutu země, ale dodal, že by takováto smlouva musela být garantována třetími zeměmi a musela by projít referendem.

„Bezpečnostní záruky a neutralita, status bezjaderného státu. Jsme na to připraveni. To je nejdůležitější,“ uvedl Zelenskyj dle Reuters, ovšem vyloučil, že by Ukrajina jednala o dalších ruských požadavcích jako o demilitarizaci státu a dodal, že mírová dohoda není možná bez příměří a stažení vojsk. Také vyloučil, že by se snažili znovu dobýt všechna Rusy ovládaná území silou, protože to by prý vedlo ke třetí světové válce. A uvedl, že by rád dosáhl kompromisu ohledně Donbasu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: kas

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Kdo přesně si podle vás nepřeje mír?

Tvrdíte, že si ho nepřeje dost lidí. Podle mě jediný, kdo ho nechce je Putin. Jeho cíl je ovládnout Ukrajinu a podle mě přes to pro něj nejede vlak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejnižší chudoba v ČR, jásalo SPOLU. A pak přišla rána

4:46 Nejnižší chudoba v ČR, jásalo SPOLU. A pak přišla rána

Nejnižší chudoba není v Česku, jásaly strany koalice SPOLU. Současně však vládní resorty chtějí rozd…