To by Jágr musel být blázen! Silná slova o cestě do Číny, kavárna nebude ráda

29.04.2019 12:34

V pořadu Podtrženo sečteno na XTV tentokrát účtoval bývalý poslanec ODS Vlastimil Tlustý. K napadenému poslanci Ferimu prohlásil, že když měly obě strany 2 promile, tak nelze věřit nikomu. Pochválil Jaromíra Jágra, že bude „ambasadorem čínského hokeje“, a nesouhlasil s Vítězslavem Jandákem, prý se mezi novináři najdou inteligentní a netendenční. A nakonec prohlásil, že vina premiéra Babiše je jasná z jeho chování. Akorát některým to vadí, a jiní čekají, co z Babiše ještě vypadne.

To by Jágr musel být blázen! Silná slova o cestě do Číny, kavárna nebude ráda
Foto: Facebook Rytíři Kladno
Popisek: Jaromír Jágr
reklama

Jako první byl na řadě poslanec Feri a jeho napadení. Tlustý konstatoval, že upito měli všichni a „vyprávění těch, co měli dvě promile, se nedá věřit“. „Ani jedněch, ani druhých, takže jsem zvědav, co policie vyšetří,“ dodal bývalý poslanec.  Případ by přenechal policii a nevzrušoval by se ani pro jednu stranu.

Anketa

Radní ČRo Vítězslav Jandák řekl, že Jiřímu Černému jednu ,,flákne", až ho potká. Vadí vám to?

7%
93%
hlasovalo: 11161 lidí
Xaver Veselý se pak ptal, proč politici svá napadení medializují a vzpomenul na „záhlavec“ pro premiéra Sobotku. Tlustý mínil, že nejlepší obrana je útok, a proto politici nelení a svou verzi nabídnou jako první, než média začnou zveřejňovat méně lichotivé verze. Což dle Tlustého přesně sedí na tento případ. „Samozřejmě, jeho politická strana z toho dělá velké drama, jako když někdo usiloval o jejich život, a to jsou všechno příznaky klasické mediální politické války,“ zhodnotil prezentaci Feriho napadení v médiích.

Následoval Jaromír Jágr, který se dle titulku stal ambasadorem čínského hokeje. Což dle Tlustého dělá Jaromír Jágr dobře. Řekl, že ze setkání s ním získal dojem, že Jágr je chytrý člověk, jedna z ikon ledního hokeje, a to, co dělá, pomůže hokejistům. Veselý se pak zeptal, zda Jágrovi neublíží spojení s Milošem Zemanem. „To by musel být úplný blázen, aby jenom proto, že miluje, nebo nemiluje pana prezidenta, nejel se stát symbolem ledního hokeje v Číně, to myslím že převažují klady, dokonce obecné klady, nejenom, že pro něj je to obrovská příležitost, ale prostě když český slavný hokejista se stane symbolem v Číně, to je skvělé, pár takových symbolů tam máme, třeba Krtečka, takže já to vidím naprosto pozitivně,“ komentoval to Tlustý.

Dále přišla reakce na slova Vítězslava Jandáka na adresu redaktorky LN Machalické a pracovníka Seznamu Zpráv Jindřicha Šídla. „Já přece nemůžu od paní Machalický čekat něco chytrýho, inteligentního. Nebo od pana Šídla, od tohohle vodpadu. Nejde to. Tyto skupiny, skupinky, oni řvou strašně nahlas, ale mluví o tom, že je tu nenávist a rozdělená společnost, ale to oni rozdělují tu společnost,“ pravil Jandák na zasedání Rady Českého rozhlasu. Dle Tlustého Jandák hází všechny do jednoho pytle a tvrdí, že jsou všichni stejní. S čímž nesouhlasí. Podle něj se i mezi novináři najdou slušní, inteligentní a netendenční jedinci. Ale i podle Tlustého je jich mezi novináři menšina.

Pozornost byla věnována i senátoru Láskovi a jeho interview v Reflexu, kde řekl, že důkazy proti Andreji Babišovi za krádež dotací jsou přesvědčivé. Tlustý k Babišovi řekl toto: „On ví, že ty jeho kauzy jsou v rozporu se zákony. On to ví. Indicií, z kterých se to dá poznat, je mnoho a všechny jsou jednoduché. Je to jeho vlastní chování. Prostě to, co on dělá, je vlastně přiznání. Když si vypočítáte, kolik už bylo vyměněno policistů kolem těch jeho kauz, teď nevím, jestli 3 nebo 5. Kolik už bylo vyměněno státních zástupců, teď naposledy byla žhavá diskuze, zda výměna na postu ministra spravedlnosti také se netýká...“ Tlustý dále zmínil „atypické výroky“ premiéra na adresu svého syna, kdy zdůrazňoval, že je velmi nemocen: „To je tak rodičovsky atypické, rodiče vždy obhajují své děti a neříkají, že jsou na tom hůř, než jak na tom opravdu jsou. Proč to asi dělá? Dělá to, protože se bojí soudu, strašně se bojí soudu, snaží se mu zabránit, no a když si tohohle všimneme, pak už je jednoduchý dospět k tomu, že se bojí, protože ví. Že ví, jak to je, tak se tomu snaží zabránit,“ ptal se a odpovídal si Tlustý. Dodal, že opozice na tom hraje svou politickou hru, když jí Babiš dává munici.

Podle něj už je obsah spisu policie nepodstatný stejně tak, jestli bude Babiš odsouzen, anebo ne. Občané se podle něj dělí na ty, kterým to, co premiér udělal, vadí a chtějí ho pryč, a na ty, kteří čekají, jestli jim Babiš ještě něco dá, a chtějí, aby ještě nějakou dobu zůstal.

Celý pořad ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

17:33 Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Přínos poradní skupiny MeSES při ministerstvu zdravotnictví, vedené…