To bych brzy dokraloval... Vojtěch Filip poslal vládě přes rádio mrazivou hlášku z pohádky

23.10.2020 15:44

Předseda komunistů Vojtěch Filip ve vysílání Rádia Impuls připustil, že komunisté mohou brzy přestat podporovat menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD. „Ten konkrétní moment nechte na nás,“ poznamenal.

To bych brzy dokraloval... Vojtěch Filip poslal vládě přes rádio mrazivou hlášku z pohádky
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

Filip ve vysílání uvedl, že podpora menšinové vlády v určitém momentě skončí. „Dnes zasedá výkonný výbor naší strany,“ sdělil Filip s tím, že určitě dá další dispozici, jak politicky rozhodovat.

„O důvěře tady můžeme hovořit, protože to je poměrně zásadní, ale já myslím, že otázka, která je dnes na stole, je spíš otázka toho, jestli neplatí to z té klasické české pohádky, že když král něco nařídí, tak to musí první dodržovat. A jak říká ten král v pohádce: To bych brzy dokraloval,“ řekl pak k současné situaci kolem ministra zdravotnictví Romana Prymuly Filip. 

Filip nechtěl příliš odpovědět na to, že věří vládě. „Já mám důvěru spíš v některá opatření, ale velkou nedůvěru v některé lidi – a tím jsem se nikdy netajil. Ať už šlo o ministra Ťoka nebo o ministra Vojtěcha...“ poznamenal Filip. „Já myslím, že je rozumné, že pan ministr Prymula rezignuje, protože by ho nečekalo nic jiného než odvolání z funkce,“ podotkl Filip. On sám podle svých slov, když se o celé věci dozvěděl, nevěřil vlastním uším. Myslel si, že si někdo dělá legraci, že je to nějaký fake. „A ono ne. Tak potom jsem právě onu českou klasickou pohádku připomněl všem, kteří se mě na to zeptali,“ dodal. 

Co Filipovi mimo jiné v současné vládě vadí, jsou plánované nákupy techniky pro armádu. KSČM chce, aby výdaje pro vojáky byly nižší zhruba o deset miliard. „Náčelník Generálního štábu řekl, že to udělá navzdory názoru KSČM. Jde o znamení toho, že se někteří zamilovali do svých funkcí a zapomněli na to, že mají sloužit občanům České republiky,“ dodal Filip.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

22:22 Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

Starosta pražských Řeporyjí a významný politik ODS Pavel Novotný přišel podebatovat do Studia svobod…