To byla sranda: Babišův trapas? ptala se novinářka. Takto ji vymetl Hamáček

8. 4. 2020 11:20

Premiér Andrej Babiš (ANO) svojí chybou ukázal, že si tiskne pracovní e-maily v sokolovně v Průhonicích. Úřad vlády včera přiznal, že tomu tak je. K celé situaci se vyjádřil poměrně zostra na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle něj je absurdní toto nyní řešit.

To byla sranda: Babišův trapas? ptala se novinářka. Takto ji vymetl Hamáček
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD)
reklama

„Mám jiné starosti než řešit, kde si pan premiér tiskne e-maily, a pokládám to za do jisté míry absurdní se na to ptát v této situaci. Nechme nás všechny zvládnout to, co nás ohrožuje na životě a na zdraví, a pak řešme, kde si pan premiér tiskne e-maily. Tento dotaz je pro mě absurdní,“ řekl Hamáček na dotaz jedné z redaktorek ohledně tisku premiérových e-mailů.

Skutečnost prozradil premiér díky videu Čau lidi, kdy četl z listin, které držel v ruce. A právě tam bylo patrné, že na druhé straně dokumentu, z něhož čte, je e-mail jisté Elišky Š., pracovnice firmy IMOBA z jeho svěřenských fondů. Komentátor Jan Jandourek pak dnes na serveru Forum24.cz upozornil i na následnou IT analýzu, z níž vyšlo najevo, že e-mailová adresa ab@e-babis.cz je s holdingem spojena od roku 2018, což je datum po přijetí zákona o střetu zájmů.

Podle premiérova mluvčího Vladimíra Vořechovského, který hovořil pro Novinky.cz, pracuje běžně premiér ve své kanceláři. „Některé podklady a e-maily mu občas vytisknou na recepci v Sokolovně Průhonice. Ta je přes ulici,“ uvedl bez důvodu Vořechovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výhrůžný dopis poslancům kvůli Xaverovi. Z Evropy. Dostal ho Klaus ml. a zveřejnil ho

10:56 Výhrůžný dopis poslancům kvůli Xaverovi. Z Evropy. Dostal ho Klaus ml. a zveřejnil ho

Na poslance českého parlamentu čekal ve středu ráno ‚hezký‘ dopis. Takový z kategorie vytýkacích. Vá…