To je buzerace! Klaus ml. udeřil na ministra Vojtěcha, jde o problém s pitím

25. 9. 2019 21:33

Poslanci v úterý večer rozhodli o tom, že si vodáci ani cyklisté nadále alkohol nedají. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) takové rozhodnutí vítá, ostatně v tomto smyslu se posléze vyjádřil i na sociální síti Twitter. A pořádně to za svůj postoj schytal od poslance Václava Klause mladšího (Trikolóra), který se nevěřícně chytá za hlavu a hovoří o buzeraci.

To je buzerace! Klaus ml. udeřil na ministra Vojtěcha, jde o problém s pitím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího
reklama

Vodáci se nadále nebudou moci plavit po řekách s alkoholem v krvi bez hrozby pokuty. Poslanci v úterý při opětovném schvalování po půl roce už neprosadili novelu, která by nulovou toleranci k alkoholu zrušila. Zrušena nebude ani pro cyklisty na cyklostezkách a místních silnicích, což chce Senát.

Anketa

Připomenete si 17. listopadu památku Václava Havla?

hlasovalo: 27310 lidí

S potěšením toto rozhodnutí komentoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Ve svém tweetu rozhodnutí poslanců zachovat 0 promile v krvi jak u vodáků, tak u cyklistů kvitoval. Stát by podle jeho slov neměl totiž podporovat lidi v pití alkoholu. Pokud by tuto hranici zvedli, říkali by tím prý, že pít je normální, když podle jeho soudu je normální nepít.

Jeho postoj Václav Klaus mladší považuje za doslova přehnaný. Do ministra se nekompromisně pustil. I když je v hnutí ANO řada rozumných poslanců, jako liberál Nacher, křesťan Juchelka či uvážlivý profesor Rais na školském výboru, tak je zde i hlavní proud, v němž jsou podle Klause takovíhle „dobrodějové“, kteří doručují občanům jednu buzeraci za druhou. „Vyšší daně, buzerace vodáků a cyklistů, emisní povolenky,“ zmínil některé z nich.

Pro zrušení nulové tolerance u vodáků hlasovali všichni poslanci ODS, Pirátů, SPD, TOP 09 a STAN spolu se 14 poslanci ANO, pěti komunisty a všemi nezařazenými poslanci. Novelu naopak nepodpořilo 61 poslanců ANO, osm komunistů a nikdo z poslaneckých klubů ČSSD a KDU-ČSL.

Proti přijetí se vyslovil právě ministr Vojtěch s poukazem na statistiky, že „každý čtvrtý cyklista, který bourá, je opilý, a ten počet stoupá“. Poslanec ODS Ivan Adamec namítl, že nulová tolerance pro cyklisty platí, a evidentně tedy něco nefunguje. Kritici ministrovi vytkli, že jeho statistiky jsou nefér a bez uvedení absolutních čísel. Poukazovali na to, že určitá tolerance k alkoholu za řídítky kol už platí v některých okolních zemích.


 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

16:21 Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

Analytik Roman Máca se zamýšlel na tím, kdy poslanec Lubomír Volný vytvoří nového teroristu, jako by…