To je krach, vzkázal do Bruselu advokát. Kvůli Polsku a Maďarsku

19.11.2017 21:47

Evropský parlament přijal protipolskou rezoluci patnáctého listopadu letošního roku. Navázal tak na protimaďarskou rezoluci ze sedmnáctého května 2017. V obou státech jsou prý ohroženy demokracie a právní stát.

To je krach, vzkázal do Bruselu advokát. Kvůli Polsku a Maďarsku
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka

„Političtí vězni jsou ale ve Španělsku, a ne v Polsku. Španělsko vězní představitele katalánského národa, jenž chtěl realizovat právo svého národa na sebeurčení. Španělsko také trestně stíhá velitele katalánské policie Josepa Lluísa Trapera za to, že katalánští policisté málo mlátili své spoluobčany při referendu o nezávislosti Katalánska,“ napsal na svém blogu na Aktuálně.cz vlivný brněnský advokát a někdejší poslanec ČSSD Zděnek Koudelka.

Střílení do lidí pak podle Koudelky zajistili kastilští centralističtí policisté z Madridu. V Polsku ani v Maďarsku žádné střílení do demonstrantů není. Koudelka si proto klade otázku, jaká má Brusel vlastně kritéria pro demokracii? „Podstatou demokracie je, že lidé se mohou podílet na demokratickém rozhodování včetně účasti na referendu. Demokratický právní stát za účast v referendu do lidí nestřílí, ani je nemlátí,“ upozornil.

Podle advokáta rozhodně není podstatou demokracie neodvolatelnost soudních předsedů a jiných soudních bafuňářů nebo špinění polského ústavního tribunálu.

„Špinění polského ústavního tribunálu, jehož soudci byli zvoleni polským sněmem s většinou poslanců strany Právo a spravedlnost podle stejných pravidel, podle kterých předchozí soudce zvolil dřívější sněm ovládaný Občanskou platformou, ukazuje, že pravidla Evropský parlament nezajímají,“ zdůraznil Koudelka.

Stejná pravidla podle něj hodnotí dobře, když v Polsku produkovala probruselské soudce, a špatně, když produkují soudce, kteří Bruselu nepatolízají. Postoj Evropského parlamentu je jasný, demokracie v něm zbankrotovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští novináři bouchají teď večer na byt Babišova syna? Odejděte, je nemocný, žádá přes Facebook premiér

22:37 Čeští novináři bouchají teď večer na byt Babišova syna? Odejděte, je nemocný, žádá přes Facebook premiér

Kauza syna premiéra Babiše, jeho švýcarského bydliště a novinářů Slonkové s Kubíkem nabírá na dynami…