To je překvapení: Český exdiplomat Průša navrhl uvalit sankce na Ukrajinu

2. 9. 2014 16:31

Bývalý diplomat Oldřich Průša, který působil například v Addis Abebě nebo v Aténách, se vyjádřil k otázce dalších sankcí proti Rusku. Navrhl, aby sankce postihly rovněž Ukrajinu, protože se proslýchá, že země stále dodává vojenskou techniku do Ruska.

To je překvapení: Český exdiplomat Průša navrhl uvalit sankce na Ukrajinu
Foto: www.nato.int
Popisek: Vojáci NATO

Ukrajina patří k největším vývozcům zbraní na světě. Jejím hlavním zákazníkem je ruská armáda. Server iHNed.cz v srpnu napsal, že kyjevští politici chtějí s dodávkami přestat. Hrozí ovšem, že by desítky tisíc lidí přišly o práci.

Ukrajinské továrny produkují hlavně lodní či letecké motory nebo tankové díly. Kupříkladu firma Motor Sič ze Záporoží je jedním z největších výrobců turbohřídelových motorů na světě. Používají se do vrtulníků. Život obyvatel ve městě se prý okolo podniku doslova točí.

NATO by na summitu ve Walesu mělo přijmout opatření proti Ukrajině

Podle Oldřicha Průši se o dodávkách ukrajinské techniky do Ruska spekuluje ve sdělovacích prostředcích na Západě. Pokud se to potvrdí, mělo by NATO přijmout náležitá protiukrajinská opatření.

„Pakliže je pravda, že Ukrajina stále vyrábí a dodává vojenskou techniku Ruské federaci, měly by ji rovněž postihnout sankce EU, případně by měly být posíleny zpravodajské služby NATO monitorující tyto ukrajinské aktivity, a při potvrzení těchto obchodů by měla být přijata příslušná protiukrajinská opatření na nadcházejícím summitu NATO ve Walesu,“ napsal Průša ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz.

Celé vyjádření Oldřicha Průši:

„Pakliže je pravda, jak se opakovaně ozývá ze sdělovacích prostředků zemí na západ od Tallinnu, Košic a Bukurešti, že Ukrajina stále vyrábí a dodává vojenskou techniku Ruské federaci, měly by ji rovněž postihnout sankce EU, případně by měly být posíleny zpravodajské služby NATO monitorující tyto ukrajinské aktivity, a při potvrzení těchto obchodů by měla být přijata příslušná protiukrajinská opatření na nadcházejícím summitu NATO ve Walesu."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…