To je přesně NATO. Rozbombarduje Libyi, ale od jejích uprchlíků dá ruce pryč. Podle Oskara Krejčího to není poprvé

27.09.2015 11:08

Politolog Oskar Krejčí v rozhovoru pro První zprávy.cz v zásadě podpořil názor Andreje Babiše (ANO), že by s řešením uprchlické krize mělo notně pomoci NATO. Proč? Protože členské země aliance rozvrátily Libyi a teď pokrytecky vyzývají další země k tomu, aby ctily práva uprchlíků. Jenže mezi nimi mohou být i teroristé a boj s terorismem je jedním z úkolů NATO. Stejného NATO, kterému prý rozhodně nejde o udržení míru ve světě.

To je přesně NATO. Rozbombarduje Libyi, ale od jejích uprchlíků dá ruce pryč. Podle Oskara Krejčího to není poprvé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oskar Krejčí

Velkým státům EU se podařilo skrze uprchlické kvóty umravnit státy menší, vzpurné. Ale jen za poklesu důvěry v Evropskou unii v těchto státech. Nijak to navíc neumenšilo obavy menších států z běženců, kteří k nám mají z rozhodnutí ministrů vnitra dorazit.

„U většiny znepokojených vyvolává nejistotu otázka, jaké konflikty přinesou nové menšiny s odlišnými kulturními vzory a jak velké procento migrantů je spojeno s extremistickými skupinami typu Islámský stát či al-Káida. A tady je třeba říci: bezpečnostní problém tohoto druhu spadá do agendy NATO. Proč se ale spory vedou uvnitř Unie a NATO mlčí?“ ptá se Krejčí. A ihned doplňuje, „že je absurdní, když ministři vnitra řeší schengenskou hranici, na kterou ministři obrany a zpravodajské agentury tím, že živí válku, vysílají další a další vlny migrantů“.

K dovršení všeho pak země, které válku rozpoutaly, osočují menší země, že jsou k uprchlíkům málo vstřícné. Nesmíme přitom zapomínat, že EU zakládali stejní politici, kteří své země přivedli do NATO. Zakladatelé EU sice ve většině Evropy sice zajistili mír, ale to podle Krejčího ještě neznamená, že je cílem EU a dále i NATO prosazovat mír v celém světě. Vždyť i al-Káida a Islámský stát jsou odchovanci Západu.

Až jednou budou historici psát o tom, co se dělo na počátku 21. století, bombardování Libye nepochybně bude zmíněno, zatímco po elektronických pokladnách patrně nikdo nevzdechne. Tolik k důležitosti témat, jak se jim věnují dnešní média.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek, alkohol a kanály. Soukup nařezal politikům a pak si všiml, co řekla Emma Smetana

20:06 Kalousek, alkohol a kanály. Soukup nařezal politikům a pak si všiml, co řekla Emma Smetana

Jaromír Soukup ve včerejším vysílání Mých zpráv okomentoval aktuální dění okolo ČSSD a jeho „oblíben…