To je radosti, Kajínek získal titul. Ale pozor: Možná půjde k soudu

14.07.2021 10:34 | Ze sítí

Trestní oznámení od Jiřího Kajínka si možná vyslouží provozovatelé satirického profilu, který paroduje oficiální internetovou prezentaci omilostněného kriminálníka. Ten se navíc pochlubil tím, že může užívat titul hrabě.

To je radosti, Kajínek získal titul. Ale pozor: Možná půjde k soudu
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Jiří Kajínek

Anketa

Lídr které volební strany si zatím v kampani počíná nejzručněji?

27%
1%
1%
48%
1%
11%
hlasovalo: 13702 lidí

V jednom ze svých posledních videí se nejslavnější český vězeň podivil, že od lidí neustále slyší, co zase napsal na Facebook.

Jiří Kajínek však nepoužívá síť Facebook. Lidé mu prý píší, že na této síti cosi komentoval, ale on nic takového nedělá. „Někdo se tam za mě vydává,“ vysvětlil na svém Youtubu, který naopak „krmí“ velmi poctivě.

Facebookový profil vypadá velmi důvěryhodně, je na něm Kajínkova fotografie a sleduje jej asi 46 tisíc lidí. Takže občas musí na produkci této stránky reagovat, i když s ní nemá nic společného.

„Tahle stránka je prostě podvod,“ vykládal. Na stránce se píše, že je to satirický profil, ale používá jeho jméno a fotografii, a s tím má Jiří Kajínek problém. „Tady někdo používá moje jméno, aniž by se mě zeptal,“ nechápe.

On sám profil na Facebooku nemá, takže vlastně neví, co s tím. Na jeho výzvy tvůrcům profilu nebylo reagováno.

Lidé podle něj nemohou pochopit, že onen „satirický“ profil není jeho. „Je to podvodník,“ pronesl o tvůrci stránky. On sám by se na to vykašlal, ale lidé jsou zmateni a pak píší jemu, takže to musí řešit.

Když si stěžoval na Facebooku, tak mu řekli, že kdyby byl jejich uživatel a měl tam nějaké sledovatele, tak by to mohli řešit.

„Takže bych vás chtěl požádat. Je tady možnost, jak tuto stránku označit, že je to fake a podvod. Takže kdo si myslíte, že by za mě neměl mluvit někdo, kdo není Jiří Kajínek, tak vás poprosím, abyste tuto stránku označili Facebooku jako podvod,“ požádal své fanoušky.

Další možností je trestní oznámení, o kterém taky uvažuje. Přesto ale vyzývá fanoušky, aby svou vůli vůči satirické stránce projevili především oni.

Kajínek zdůraznil, že ze sociálních sítí používá pouze Youtube a Instagram. „Instagram používám, Facebook je podvod,“ vysvětlil.

Kromě úvah o trestním oznámení se Kajínek věnuje i volnočasovým aktivitám. O minulém víkendu nabídl svým divákům téměř 44 minut přenosu z letu horkovzdušným balónem.

Let provázelo filozofování trojice vzduchoplavců, ve kterém se probrala aviatika i politika. Úplně na závěr při splaskávání balónu Kajínka napadlo, že takový balón je jako čeští senioři. „Ti taky udělají svou práci a pak je likvidujou“. „A ještě jim Jurečka řekne, že dostanou menší důchody, protože dělali pro komunisty,“ přisadil si jeden z provozovatelů atrakce.

Na Instagramu, druhé ze svých sítí, se pak pochlubil „křestním listem“ za svůj první let balónem. Po letu z Bouzova do Jevíčka je podle dokumentu oprávněn nosit titul „Hrabě Jiří von Jevíčko“.

 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…