To je síla: Zeman pomáhá vyzbrojovat Islámský stát, myslí si prý Donald J. Trump, a proto na našeho prezidenta kašle

20.07.2017 13:49

Americký prezident Donald Trump se podle všeho nechce sejít s prezidentem Milošem Zemanem kvůli českým zbraním pro islamisty. Uvedl to server Echo24.cz.

To je síla: Zeman pomáhá vyzbrojovat Islámský stát, myslí si prý Donald J. Trump, a proto na našeho prezidenta kašle
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump
reklama

Zprávu ohledně Trumpových výhrad zveřejnil americký odborný server Real Clear Defense. Šéfovi Bílého domu prý vadí skutečnost, že české zbraně končí u bojovníků Islámského státu. „A to za podpory prezidenta Zemana,“ uvádí server. 

I přestože tak americký prezident Donald Trump po svém zvolení sliboval, že se s českou hlavou státu setká v Oválné pracovně, nyní byla schůzka odložena na neurčito. Podle všeho se zkoumají i Zemanovi spolupracovníci. 

Původní text ZDE.

Americký server uvádí, že české zbraně jsou do Islámského státu vyváženy načerno přes Ázerbájdžán. Na obdobný problém pak upozornil i bulharský tisk, který uvedl, že ázerbájdžánské ministerstvo zahraničí poskytuje diplomatickou ochranu pro lety, které nesou zbraně do válečných zón. V té souvislosti byly zmíněny společnosti Real Trade Praha a MSM Group českého obchodníka Jaroslava Strnada. Ten patřil mezi největší sponzory Zemanovy Strany práv občanů. Je navíc prezidentovým přítelem.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Proč se prezident Miloš Zeman nemůže „vetřít“ k americké hlavě státu Donaldu Trumpovi? Na tuto otázku odpovídal v minulosti ve svém komentáři na facebookovém profilu také novinář Jaroslav Kmenta, jenž právě na článek amerického serveru upozornil.

„Jistě jste si už všimli, jak úpěnlivě se snaží Virotik Miloš Zeman dostat k Donaldu Trumpovi. Jak usiluje o nějaký – byť jen malý a letmý – kontakt s prezidentem Spojených států. Zeman to totiž moc chce a také potřebuje. Chce to, aby uspokojil své ambice být globálním státníkem, což je ale spíše důsledek jeho ‚bordelu v hlavě‘, než nějaký zdravý úsudek a reálný stav,“ poznamenal Kmenta. Potřebuje to podle jeho slov zejména proto, aby dokázal svým potenciálním voličům v Česku, že ve světě je přijatelný nejen pro politbyro v Pekingu nebo v Rusku. 

„Jistě si také pamatujete, jak koncem května na setkání vrcholných politiků NATO v Bruselu odcházel Zeman nešťastný, že se nesetkal právě s Trumpem. Tehdy jsme si všichni mysleli, že to bylo proto, že byl prostě opět pod parou a že pak nestíhal k Trumpovi ani dojít, či si dokonce jenom vyslechnout jeho projev... Jenže podle zdrojů blízkých ministerstvu zahraničí se to mělo celé trochu jinak. Na Zemanovy snahy dostat se k Trumpovi – se totiž dost nelibě dívají jak samotný Trump, tak i americká diplomacie,“ poznamenal Kmenta. 

Krátce před summitem prý Zeman dostal varování od „strýčka Sama“, že pokud se bude v Bruselu snažit přiblížit do blízkosti Trumpa – i jen proto, aby mu v kuloárech na 20 vteřin podal ruku – tak bude tvrdě „odcloněn“ Trumpovým doprovodem.

„Zřejmě proto se pak Zeman uvedl do virózy a na projev už neměl odvahu a ani chuť jít... Zemana varovný vzkaz údajně dost šokoval a nebyl schopen v Bruselu chvíli ani mluvit. Teprve pak se zlil ‚jako Dán‘, a před kamerami pak blekotal něco o boji proti terorismu...“ poznamenal Kmenta kriticky. 

„Americkou administrativu popuzují podle diplomatických zdrojů Zemanovy úzké vazby na Kreml. Američtí poradci proto Trumpovi doporučili, aby báťušku Zemana raději nepřijímal, ani se s ním nefotil. Pro strýčka Sama je to nepřijatelné zejména v této době, kdy jej část jeho vlastních médií a zpravodajské komunity považuje za vazala Kremlu. Trumpův tým údajně dožralo také to, když se dozvěděl, že si Zemanův poradce Martin Nejedlý chtěl najmout prestižní americkou lobbistickou agenturu, která dělala pro republikány a která měla za hromadu peněz dostat Virotika na setkání s prezidentem do Bílého domu,“ dodal Kmenta se slovy, že z téhle akce je v USA poměrně velký skandál. Američané to prý vyšetřují jako jeden z dalších ataků Kremlu na „úřad prezidenta USA“.

„Náš Virotik tedy má a bude mít se svým vysněným skamaráděním s DT dost velký problém. Proto přišel plán bé, tedy soukromá audience u Její Výsosti královny Alžběty II. v Londýně. Ale to je holt spíše jen o fotce do rodinného alba. Vlivově je to o ničem. Stejně jako jeho (...) setkání s bývalou manželkou Trumpa paní Ivanou, která se v Praze zúčastnila galavečeru lobbistické organizace CZECH TOP 100 na Pražském hradě. Ať se snaží, jak se snaží, Miloš Zeman bude pro Západ pořád jen pan Nikdo a zřejmě zůstane i nadále jen směšnou figurkou na šachovnici Kremlu,“ uzavřel Kmenta ostře.

Zeman však i nadále věří, že se s Trumpem setká, například již v září, kdy bude v USA na zasedání Valného shromáždění OSN.

Celý příspěvek Jaroslava Kmenty:

ZE ZÁKULISÍ HRADU

Proč se Zeman nemůže vetřít k Trumpovi

Jistě jste si už všimli, jak úpěnlivě se snaží Virotik Miloš Zeman dostat k Donaldu Trumpovi. Jak usiluje o nějaký – byť jen malý a letmý – kontakt s prezidentem Spojených států.

Zeman to totiž moc chce a také potřebuje.

Chce to, aby uspokojil své ambice být globálním státníkem, což je ale spíše důsledek jeho „bordelu v hlavě“, než nějaký zdravý úsudek a reálný stav.

A potřebuje to zejména proto, aby dokázal svým potenciálním voličům v Česku, že ve světě není přijatelný jen pro politbyro v Pekingu, nebo pro politbyro Velkého Vladimíroviče Putina.

Jistě si také pamatujete, jak koncem května na setkání vrcholných politiků NATO v Bruselu odcházel Zeman nešťastný, že se nesetkal právě s Trumpem.

Tehdy jsme si všichni mysleli, že to bylo proto, že byl prostě opět pod parou a že pak nestíhal k Trumpovi ani dojít, či si dokonce jenom vyslechnout jeho projev…

Jenže podle zdrojů blízkých ministerstvu zahraničí se to mělo celé trochu jinak. Na Zemanovy snahy dostat se k Trumpovi – se totiž dost nelibě dívají jak samotný Trump tak i americká diplomacie.

Miloš Zeman by podle mých zdrojů z diplomacie projev státníků NATO určitě stihl, dokonce neměl snad v té chvíli ještě ani upito… Zemana vykolejilo něco jiného. „Strýček Sam“ mu krátce před summitem poslal diskrétní, ale velmi důrazný vzkaz, že pokud se bude v Bruselu snažit přiblížit do blízkosti Trumpa – i jen proto, aby mu v kuloárech na 20 vteřin podal ruku – tak bude tvrdě „odcloněn“ Trumpovým doprovodem.

Čili: pokud by se chtěl Virotik přišourat k Trumpovi, tak ho hoši ze secret service vynesou i s jeho hůlkou, z čehož by měl český prezident mezinárodní ostudu.

Zřejmě proto se pak Zeman uvedl do virózy a na projev už neměl odvahu a ani chuť jít…

Zemana varovný vzkaz údajně dost šokoval a nebyl schopen v Bruselu chvíli ani mluvit. Teprve pak se zlil „jako Dán“, a před kamerami pak blekotal něco o boji proti terorismu…

„Je třeba bojovat proti Islámskému státu, to za prvé. Je třeba zvýšit rozpočet armády, jako byl za mne, když jsem byl (v letech 1998–2002) premiérem. To za druhé. A nashledanou,“ řekl Zeman v Bruselu novinářům s dosti nevyrovnanou intonací v hlase.

A na dotaz, zda bude mluvit s Donaldem Trumpem, poznamenal pouze: „Asi všichni s ním budeme mluvit“.

Americkou administrativu popuzují podle diplomatických zdrojů Zemanovy úzké vazby na Kreml. Američtí poradci proto Trumpovi doporučili, aby báťušku Zemana raději nepřijímal, ani se s ním nefotil. Pro Strýčka Sama je to nepřijatelné zejména v této době, kdy jej část jeho vlastních médií a zpravodajské komunity považuje za vazala Kremlu.

Trumpův tým údajně dožralo také to, když se dozvěděl, že si Zemanův poradce Martin Nejedlý chtěl najmout prestižní americkou lobbistickou agenturu, která dělala pro republikány a která měla za hromadu peněz dostat Virotika na setkání s prezidentem do Bílého domu.

Z téhle akce je v USA podle mých zdrojů poměrně velký skandál. Američané to prý vyšetřují jako jeden z dalších ataků Kremlu na „úřad prezidenta USA“.

Za velkou louží si už dávno vyhodnotili Miloše Zemana jako prapodivného kremelského fámula. A tak je jakákoli jeho aktivita pochopitelně dost nadzvedává ze židle, zvláště v této zjitřené době, kdy je Donald Trump napadán za údajné nadstandardní vazby s Ruskem.

Trump prostě nechce dát svým kritikům jakékoli další náboje.

Náš Virotik tedy má a bude mít se svým vysněným skamaráděním s DT dost velký problém. Proto přišel plán bé, tedy soukromá audience u její výsosti královny Alžběty II. v Londýně. Ale to je holt spíše jen o fotce do rodinného alba. Vlivově je to o ničem. Stejně jako jeho dnešní setkání s bývalou manželkou Trumpa paní Ivanou, která se v Praze zúčastnila galavečeru lobbistické organizace CZECH TOP 100 na Pražském hradě.

Ať se snaží, jak se snaží, Miloš Zeman bude pro Západ pořád jen pan Nikdo a zřejmě zůstane i nadále jen směšnou figurkou na šachovnici Kremlu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…