To je už na hranici chlíva, udeřil kvůli Rathovi naštvaný Paroubek

05.06.2012 11:34

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil nezvládá svůj resort a měl by si najít něco klidnějšího, na co by stačil. Taková je reakce předsedy NS-LEV 21 Jiřího Paroubka na to, že z věznic unikly fotografie Davida Ratha a dalších sedmi zadržených, které následně zveřejnil bulvární deník Blesk.

To je už na hranici chlíva, udeřil kvůli Rathovi naštvaný Paroubek
Foto: hns
Popisek: David Rath v cele, fotokoláž

Únik snímků z informačního systému vězeňské služby umožnil deníku Blesk, aby zveřejnil podobizny Davida Ratha a dalších sedmi z korupce obviněných lidí. Už v sobotu zveřejnil bulvár snímky bývalého středočeského hejtmana, na což zareagoval předseda Národních socialistů – Levice 21. století Jiří Paroubek výzvou ministru Jiřímu Pospíšilovi, aby únik snímků nechal prošetřit a označit viníky této záležitosti.V dnešním vydání přidal Blesk k fotkám Ratha podobizny i zbývajících sedmi v této kauze zadržených lidí. „To je neslýchané. To, co jsem dnes viděl, je vrchol. Myslím, že tohle už skutečně zahání Českou republiku na hranici chlíva,“ říká pro ParlamentníListy.cz ke zveřejněným fotkám předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek.

Ministr by měl raději chytat ryby, nebo rozdávat letáky

„Fotku jednoho z obviněných, to bych ještě pochopil, že šlo o selhání jednoho člověka v jedné věznici, ale když to je z několika věznic, tak to znamená, že pan ministr Pospíšil nemá situaci vůbec pod kontrolou. Svou práci vůbec nezvládá, dělat ministra spravedlnosti je opravdu nad jeho síly,“ tvrdí Jiří Paroubek.

A má pro šéfa resortu, v němž unikají fotky obviněných z věznic pražské Ruzyně, pražské Pankráce, Litoměřic, Teplic a Liberce, jednoznačné doporučení. „Měl by si najít nějakou klidnější práci, na kterou by stačil, pokud možno individuální. Kupříkladu chytání ryb, nebo rozdávání letáků na ulici někde před obchodním domem, nebo něco takového,“ radí šéf NS-LEV 21 ministru spravedlnosti.

Úniky jsou systémovou záležitostí, nebo výsledkem korupce

Úniky fotek, které byly ve věznicích pořízeny hned poté, co pět obviněných a tři obviněné prošli důkladnou tělesnou prohlídkou, jsou podle Jiřího Paroubka buď systémovou záležitostí, nebo je to výsledek nějaké korupce. „Samozřejmě se ho na to zeptám,“ potvrzuje expremiér, že bude po  ministru Pospíšilovi požadovat vysvětlení.

Deník Blesk bral zveřejnění fotek i jako rýpnutí právě do Jiřího Paroubka za to, že se ozval hned po prvním zveřejněném snímku. „Co budou Paroubek a vězeňská služba říkat teď?“ provokuje deník zároveň s dalšími otištěnými podobiznami. „Domnívám se, když někdo hájí slušnost a zákonnost, tak by se neměl bát bulváru. To je moje zásada a pokud bych měl tyto zásady měnit, tak to je pak lepší než politiku dělat něco jiného,“ uzavírá pro ParlamentníListy.cz Jiří Paroubek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jiří Hroník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

18:23 Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

Velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský reagoval na výroky nového místopředsedy ODS Alexandera Vondr…