To je už úplně mimo mé chápání. Chalánková se pustila do Feriho za jeho návrhy v kampani

15.04.2017 10:50

V médiích už zaznělo, že do Sněmovny za TOP 09 letos nechtějí kandidovat její dlouholeté tváře jako František Laudát, Anna Putnová nebo Daniel Korte. Největším překvapením je ale plánovaná kandidátka v Olomouckém kraji, na které bude chybět místopředsedkyně strany Jitka Chalánková. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

To je už úplně mimo mé chápání. Chalánková se pustila do Feriho za jeho návrhy v kampani
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková
reklama

Ta poukazuje na to, že na Chalánkovou, která se bila za děti Evy Michalákové odebrané norskými úřady, přitom stranický šéf Miroslav Kalousek donedávna sázel. Na posledním sněmu TOP 09 podporoval její kandidaturu do vedení strany.

Chalánková se chce, jak list uvádí, soustředit na senátní volby v příštím roce. Svůj konec v dolní parlamentní komoře vysvětluje Chalánková podobně jako Laudát. Oba mají jiný názor na podobu kandidátek nebo na některé budoucí plány strany.

List také poukazuje na to, že Chalánková se sice se stranickými představiteli účastní výjezdů v rámci road show, na kterých představují svoji Vizi 2030... Přitom však dává najevo, že by některé pasáže vize radši vynechala.

„Některé věci jsou tam dost optimistické, byla bych zdrženlivější. Třeba otázka eura, že ho máme mít do roku 2030? To teda nevím,“ podivuje se. „A stravenky na kulturu?“ zmiňuje nápad, s nímž vyrukovala možná vycházející politická hvězda TOP 09, nejmladší radní v republice, Dominik Feri. „Tak to už je úplně mimo moje chápání,“ kroutí hlavou.

List také připomíná, že na předloňském sněmu byly do vedení zvoleny dvaatřicetiletá Markéta Pekarová Adamová a šedesátiletá Chalánková. Obě se přitom věnují jednomu tématu – sociální politice – ale málokdy se v něm shodnou. Chalánková tehdy podle listu dávala najevo, že by její kolegyni neuškodilo víc životních zkušeností. A podobně se nyní vyjadřuje bývalý šéf poslanců TOP 09 Laudát, když mluví o Ferim, ale i o Pekarové Adamové a o mladých politicích obecně. „Velmi varuji před tím, aby tuto zemi řídili nějací lidé, kteří ve velmi časných letech začínají v politice,“ řekl před týdnem Blesku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…