Ministr Zaorálek úvodem pořadu odmítl, že by hudebníci měli dostat pomoc ve výši 4,5 miliardy korun. „O takových číslech se nebudu bavit, pokud nejsou ničím podložená,“ uvedl Zaorálek. To odmítl i Smutný. „To není žádný požadavek, bylo to nějaké vyčíslení ztráty, které v podstatě není relevantní, co se týče kompenzace. Bavíme se pouze o tom vyčíslení ztráty. My chceme jenom pomoct přežít,“ řekl.
„Zkoumání tohoto sektoru nikdy neproběhlo, proto jsme se dali dohromady. Celá obec hudební – od techniků až po promotérské agentury, klasické muzikanty, muzikanty populární a další. Je to čistě propozitivní aktivita a cílem bylo ukázat, jak ten sektor je velký a jaký v něm nastane propad a kolik tam bude chybět,“ sdělil Smutný. Podle jeho slov se setkávají také pracovní skupiny každého sektoru, které už v podstatě několik týdnů sbírají tyto údaje. „Spolupracujeme se školami, spolupracujeme i s institucemi, s nimiž toto sdílíme,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: vef