To není možné! To se zasmějete: Bouře v Českém rozhlase přinesla světový unikát. Máme doklad

20. 12. 2018 12:21

Rozhlasová „čistka“ je stále aktuálním tématem. Poté, co generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral neprodloužil smlouvu šéfredaktorovi stanice ČRo Vltava Petru Fischerovi, se zvedla vlna nevole jak mezi částí veřejnosti, tak mezi zaměstnanci, kteří šéfredaktora Fischera znali a pracovali s ním. Moderátorka Renata Klusáková se rozhodla vyjádřit svůj nesouhlas veřejně, a to velmi zajímavou formou.

To není možné! To se zasmějete: Bouře v Českém rozhlase přinesla světový unikát. Máme doklad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Renata Klusáková je zaměstnankyní Českého rozhlasu, pro stanici Vltava připravuje jeden z pořadů. Nedávno jí René Zavoral navrhl zvýšení platu, společně s tím byli zaměstnanci Českého rozhlasu podarováni výjimečným bonusem k Vánocům. Propuštění Fischera ale bylo odůvodněno špatnými výsledky, na což poukazuje i Klusáková, která se k celé věci rozhodla vyjádřit veřejně na sociální síti Facebook.

Anketa

Důvěřujete Janu Hamáčkovi?

4%
96%
hlasovalo: 12902 lidí

„Vážený pane generální řediteli, nemohu přijmout zvýšení svého platu, které mi bylo od ledna Vámi navrženo. Neprodloužení smlouvy našemu šéfredaktorovi Petru Fischerovi jste zdůvodnil především špatnými výsledky stanice. Jsem součástí týmu, který pracoval pod jeho vedením, a nechápu proto, proč je mi vyplacena na konci roku mimořádná odměna a od ledna zvýšen plat,“ píše na úvod svého prohlášení Klusáková.

Fotogalerie: - Pieta u Rozhlasu

Prezident Zeman uctil památku padlých v bojích o r...
Prezident Zeman uctil památku padlých v bojích o r...
Prezident Zeman uctil památku padlých v bojích o r...
Prezident Zeman uctil památku padlých v bojích o r...
Prezident Zeman uctil památku padlých v bojích o r...
Prezident Zeman uctil památku padlých v bojích o r...

Mimořádnou odměnu ve výší 10 000 korun, kterou obdržela, se rozhodla raději poukázat na charitu, konkrétně na účet Nadace divoké husy, která podporuje aktivity neziskových organizací v sociální a zdravotní oblasti. „Za přijetí finanční odměny bych se styděla, protože vznikla i z prostředků ušetřených za mzdy našich propuštěných spolupracovníků, kteří nám teď v rozhlase chybí. Za všechny uvádím literárního redaktora Miloše Doležala, básníka a excelentního rozhlasového tvůrce,“ vzkazuje přes Facebook Klusáková.

Lidé pod příspěvkem vyjadřují Klusákové jednohlasnou a velice silnou podporu. Zároveň kritizují generálního ředitele Reného Zavorala. To ale není vše. Klusáková skrze Facebook šíří také informace o společném prohlášení, které zaměstnanci podepisují a chystají se jej následně předat generálnímu řediteli a také Radě Českého rozhlasu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mak

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…