To řešíte vy v tom svém bublinovém novinářském světě! Andrej Babiš odrážel dotazy novinářů v tisku

9. 12. 2017 9:40

Premiér Andrej Babiš (ANO) je odhodlán „makat“ hned po jmenování vlády. A to i bez její důvěry. Řekl to mimo jiné v obsáhlém rozhovoru pro deník Právo.

To řešíte vy v tom svém bublinovém novinářském světě! Andrej Babiš odrážel dotazy novinářů v tisku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Babiš i pro Právo zopakoval to, co jsme od něj několikrát slyšeli. Že nezáleží na tom, jestli vláda bude mít důvěru. „Mluvím o lidech, ne o tom, na čem záleží. To řešíte vy v tom svém bublinovém, novinářském světě. Lidé prostě chtějí, abychom začali pracovat,“ sdělil jasně Babiš. O důvěru však samozřejmě bude usilovat. „Ale to neznamená, že budeme měsíce jednat a jednat a čekat na sestavení vlády do té doby, než vyjednáme důvěru,“ dodal. 

Nyní chce před strany předstoupit s programovým prohlášením, představit ostatním vládu a jednat. Vláda je podle jeho slov jeho tým, jejž bude řídit, bude mu pomáhat a zodpovídat za něj. „Z poslanců ANO bych klidně sestavil dvě vlády, ale snažil jsem se vybrat lidi, kteří jsou experti a oblasti se nějakou dobu věnují. Sehnat ministry do vlády, o které všichni říkají, že jí nedají důvěru, není nic jednoduchého,“ podotkl dále Babiš. 

Nejdůležitější pro něj je zcela jistě důchodová reforma. „Senioři mají drahé bydlení a léky a chtěl bych, aby si mohli dovolit vyjet na dobrou dovolenou, do lázní, protože si to odpracovali. Proto musíme navýšit základní výměru penzí z devíti na deset procent průměrné mzdy a oddělit důchody od rozpočtu a mít zase samostatný důchodový účet,“ míní Babiš. 

A samozřejmě, že také promluvil o kauze Čapí hnízdo, v níž mu hrozí trestní stíhání. Podle něj jde však o vylhanou, cílenou kauzu řízenou organizovaným zločinem. „Je to dlouhodobě promyšlený komplot zosnovaný lidmi, kteří tady rozkradli miliardy, chtějí je krást dál a chtějí mě zničit, protože jim v tom chci zabránit a protože mě nezkorumpují,“ řekl Babiš zostra. 

Závěrem si Babiš vzal na paškál bývalého premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), jenž podle něj nezvládl jednání s Evropskou komisí (EK), aby Česko nehnala před soud kvůli odmítání uprchlíků. „Všimněte si, že Slováky, kteří dokonce podali žalobu, EK před soud nežene. Slováci se tvářili, že někoho přijmou, projevili vůli, ale potom nikoho nepřijali. EK ale žaluje nás, Polsko a Maďarsko. Takže to jde řešit. Hlavně musíme ostatním zemím vysvětlit, že systém kvót je nesmysl, nutit nás nemá smysl a že ilegální migrace se má řešit mimo Evropu, že musíme bojovat proti pašerákům a inspirovat se řešením, jaké mají v USA nebo v Austrálii,“ uzavřel Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

8:19 Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

TÝDEN V MÉDIÍCH Na příkladu Miroslava Kalouska, jehož prapor média dlouhá léta drží, ale přesto se j…