To se zvrtlo: Jurečka se přiznal. Zavalilo to i Fialu

30.08.2021 12:14 | Ze sítí

Koalice SPOLU nedávno odstartovala svou volební kampaň. Šéf lidovců Marian Jurečka se v rámci ní vymezil proti těm, kteří koalici předhazují to, že svůj program mohla splnit už dávno. „Ano, ne vše se nám povedlo, ale i tyto neúspěchy chceme nyní využít, poučit se z vlastních chyb!“ prohlašuje Jurečka. Jenže připomínky neúspěchů pršely dále.

To se zvrtlo: Jurečka se přiznal. Zavalilo to i Fialu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marián Jurečka

Anketa

Důvěřujete Aleně Schillerové?

69%
28%
hlasovalo: 6163 lidí
Jedním z argumentů těch, kdo stojí proti koalici SPOLU, je, že to, co má v programu, mohla už dávno prosadit v dobách, kdy strany SPOLU byly ještě u moci. Na tento argument právě odpovídá šéf lidovců Marian Jurečka.

„Mnozí nám předhazují naše neúspěchy. Tvrdí, že program, který prosazujeme, jsme již mohli prosadit dříve. Ano, ne vše se nám povedlo, ale i tyto neúspěchy chceme nyní využít, poučit se z vlastních chyb!“ prohlašuje Jurečka a tvrdí, že nasbírané zkušenosti mohou nyní použít v prospěch České republiky.

Co se týče neúspěchů, jeden z diskutujících připomenul Jurečkovi, jak v roce 2016 kandidoval na hejtmana s podporou Starostů a nezávislých. Jeho Koalice pro Olomoucký kraj ovšem skončila až čtvrtá, s přibližně 11,4 procenty, před ní bylo hnutí ANO, které volby vyhrálo, dále sociální demokracie a také, byť jen asi o 300 hlasů, komunisté.

K neúspěchům koalice SPOLU pak Martin Pešek přidal vyjádření šéfa ODS Petra Fialy, který před rokem tvrdil, že není žádný důvod, aby povinnost nosit roušky byla plošná. „Toto říká řada odborníků. Čísla jsou pozitivní. Nejde o počty nakažených, ale o počet lidí, u nichž má onemocnění vážný průběh, jde o smrtnost. Všechna tato čísla jsou lepší a lepší! A vláda přichází s plošným opatřením, které všechny otravuje. Takže se ptám: Proč? Komu to slouží? A čeho tím vláda chce dosáhnout? Ochrany zdraví určitě ne,“ stěžoval si tehdy Petr Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

9:21 Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

Úplný idiot. I takové názory zaznívaly poté, co Jan Lipavský po schůzce s prezidentem Zemanem prezen…