Jak odhaluje deník ve svém obsáhlém článku, od roku 2010 obdrželo peníze v hotovosti od britské vlády 9,3 milionu lidí ze čtrnácti zemí světa. Celkově tak britští daňoví poplatníci nedobrovolně poslali na rozvojovou pomoc v tomto období asi jednu miliardu liber. Konkrétně stojí na tyto peníze fronty před bankomatem lidé v Pákistánu, jehož vláda je přitom často obviňována při vynakládání finančních prostředků z korupce.
V rámci projektu Benazir Income Support Programme si každé tři měsíce chodí zástupci 235 000 pákistánských rodin k automatu pro 4500 rupií, což podle aktuálního kurzu představuje 34,50 liber. Jediným cílem projektu je zvýšit příjmy místních rodin. Vládní úředníci navíc dle informací Daily Mail plánují, že by do projektu v příštích třech letech přistoupilo dalších asi 200 000 rodin. Pákistánci obdrží platební kartu a bezpracně se tak dostanou každého čtvrt roku k penězům.
Britská vláda nyní zvažuje, že by zvýšila podíl HDP na zahraniční pomoc na 0,7 %. Ovšem částka určená na pomoc zemím třetího světa se za posledních dvanáct let zvyšuje téměř každým rokem. „Zatímco v roce 2005 šlo do zahraničí 53 milionů liber, tak v posledních pěti letech je to za rok průměrně již 219 milionů,“ píše deník s tím, že zdaleka ne všichni politici s tímto vynakládáním peněz daňových poplatníků souhlasí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro