To už není náhoda. Policisté zadrželi několik kamionů s migranty

11.07.2019 20:35 | Zprávy

Celkem 15 migrantů skrývajících se v kamionech odhalili v posledních dnech čeští policisté. V areálu jedné z firem v Praze 5 běženci vyskákali z auta a rozutekli se do okolních polí, policisté je však vzápětí zadrželi. Další pětice migrantů odhalili při kontrole kamionu celníci v Brně a v neděli policisté na Frýdecko-Místecku. Pokud se řidičům kamionů prokáže převaděčství, hrozí jim až dva roky vězení.

To už není náhoda. Policisté zadrželi několik kamionů s migranty
Foto: Klimkovice
Popisek: kamion v Klimkovicích.

Řidiče kamionu, který ve středu dovezl do areálu jedné z firem v Praze 5 pětici migrantů, již policie obvinila. Muži maďarské národnosti hrozí až dva roky vězení, a to za umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Pětice mužů vyskákala ve středu dopoledne z kamionu při vykládce zboží a utekla do okolních polí. Policie, kterou na situaci upozornil zaměstnanec areálu firmy, všechny cizince zadržela. Žádný z nich u sebe neměl doklad totožnosti.

Cizinecká policie identifikovala jednoho Iráčana a čtyři Afghánce. „Všechny zajištěné osoby jsou starší osmnácti let a již v minulosti požádaly o azyl v Řecku. Bude jim předáno rozhodnutí o povinnosti vycestovat mimo naši zemi,“ uvedla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Na jakou další válku se podle vás chystá Rusko?

Proti komu? Popisujete také, jaký prospěch má pro Trumpa Rusko, jaký prospěch má ale z toho, že je proti Evropě? Nebo myslíte, že to dělá kvůli tomu, aby si Putina víc naklonil? Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Fiala jen těsně utekl z lopaty Miroslavu Sládkovi

12:51 Petr Fiala jen těsně utekl z lopaty Miroslavu Sládkovi

Pomyslnému hrobníkovi z lopaty možná utekl premiér Petr Fiala. Jen málo scházelo k tomu, aby při vol…