To vyšlo Vladimíru Dlouhému draho. Za podpisy zaplatil půl milionu

26.10.2012 7:13

Kandidát na prezidenta Vladimír Dlouhý zvolil neobvyklý způsob, jak získat potřebné podpisy pod petici na podporu své kandidatury. Za každý podpis nabídl dobrovolníkům odměnu ve výši dvaceti korun. Podle zjištění serveru Novinky.cz za podpisy celkem zaplatil půl milionu korun.

To vyšlo Vladimíru Dlouhému draho. Za podpisy zaplatil půl milionu
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Dlouhého spolupracovník Jan Piskáček odmítl kritiku, které Dlouhý za tento postup při sběru podpisů sklízel. Zdůraznil, že oproti jiným kandidátům ještě ušetřil. "Příspěvek na letní brigádu studentů byl v porovnání s očekávanými náklady za práci profesionální produkční agentury nebo při vytváření zázemí, jaké mají například politické strany, které využívali jiní kandidáti na prezidenta, významně nižší a činil výše kolem 0,5 miliónu korun," řekl Novinkám.cz.

Dobrá motivace

Dlouhý už při spouštění projektu uvedl, že jde o způsob, jak nechat studenty přivydělat, protože sehnat letní brigádu je obtížné. Zároveň si od toho sliboval, že probudí zájem mladých lidí o politiku.

Kromě dvaceti korun za každý podpis slíbil Vladimír Dlouhý také pěti nejlepším sběračům elektronickou hračku iPad. Zájemci o tuto "brigádu" museli podepsat čestné prohlášení, že podpisy sbíraly poctivě. Každý z nich prostřednictvím internetu průběžně informoval o počtu získaných podpisů.

Potřebný počet podpisů, tedy 50 tisíc, získal Dlouhý začátkem října. Jestli se mu ale jeho snaha a investice vrátí, není jisté. Podle předvolebních průzkumů jsou jeho šance na zvolení mizivé. Pohybuje se až hluboko za favority volby.

Vladimír Dlouhý

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta ČR v roce 2013
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stačí intonace nebo způsob, jak položí otázku, a už to cítíte.“ Senátor Chaloupek, který pracoval pro ČT, nabízí své vlastní zkušenosti. K hospodaření, platům, politickým názorům redaktorů

7:37 „Stačí intonace nebo způsob, jak položí otázku, a už to cítíte.“ Senátor Chaloupek, který pracoval pro ČT, nabízí své vlastní zkušenosti. K hospodaření, platům, politickým názorům redaktorů

Občané by měli vědět, jak se zachází s penězi z jejich koncesionářských poplatků. Podle senátora Vác…