To zaskočí: Nemocná Lucie Bílá, umělci a covid. Proti nim tabulka

02.12.2020 10:57

Obermaierová, Panenka, Bílá, Trávníček, Čtvrtníček, Ledecký i další. Seznam herců, umělců a jiných celebrit, kterým covid zasáhl do osobního života, se rozrůstá. A zatímco u některých covid odešel stejně lehce, jak přišel, jiní kvůli němu utrpěli bolestné ztráty. Statistiky ovšem hovoří o nejhorším týdnu za 25 let.

To zaskočí: Nemocná Lucie Bílá, umělci a covid. Proti nim tabulka
Foto: Archiv LB
Popisek: Lucie Bílá
reklama

Zatímco někteří herci a zpěváci trpí covidem finančně, některých se dotkl i osobně. Jak včera informoval deník Blesk, koronavir má herečka Jaroslava Obermaierová, která účinkuje v seriálu TV Nova Ulice. „Zatím mám velice slabý průběh, ale natáčecí dny jsem musela zrušit,“ uvedla. Nakazila se prý od syna, který nemá vážný průběh, ale s nemocí leží, zatímco herečka si zvládne i uvařit. „Mám z covidu respekt, proto dodržuju předepsanou karanténu. Věřím ale, že to rychle přejde,“ říká.

Anketa

Jste pro dobrovolné testování antigenními testy ZDARMA?

76%
24%
hlasovalo: 7234 lidí

V rozhovoru pro stejný deník odhalila svůj průběh covidu i fotbalová legenda Antonín Panenka. Bývalý útočník Bohemky prozradil, že už dostal od lékařů svolení sportovat. Ale počítá s tím, že se mu virus může vrátit. „Roušku nosím, ruce si myju a snažím se hlídat, pokud to jde,“ sdělil čtenářům Blesku.

Ale co se týče vážnosti průběhu, zprávy o přístrojích byly podle něho přehnané a hlavně o nich nic nevěděl. „Měl jsem hadičky v nosu, dostával jsem tím kyslík. Ale na přístrojích jsem nebyl,“ popřel. Prý se ani necítil tak hrozně, ale přesto se mu dostávalo podpory i od těch, od kterých to vůbec nečekal, např. od přátel z Austrálie či USA. I Panenka se těší na rozvolnění, i když není velký fanoušek kávy, teď by si klidně kafe šel dát. „Strašně rád bych si k němu sednul a přečetl noviny, a ne že budu stát někde na ulici s papírovým kelímkem,“ řekl Blesku.

Přehnané zprávy o covidovém průběhu provázely i herce Petra Čtvrtníčka, o němž Blesk napsal, že byl napojen na dýchací přístroj a že „bojuje o život“, s odvoláním na zdroj z Motola. Ovšem Čtvrtníček tehdy napsal jednomu svému známému: „Nedělejte z kapačky velblouda.“ V rozhlasovém podcastu Vinohradská 12 pak řekl: „Dobře mi určitě nebylo, ale měl jsem jenom kyslík, tyčinky do nosu a postupem času se to zlepšovalo.“ Oproti těm, kdo byli napojeni na plicní ventilaci, si tak připadal celkem zdravý. Nicméně, Čtvrtníčka potkala v souvislosti s covidem-19 tragédie, když mu na nemoc zemřel otec, který trpěl cukrovkou.

Ztrátu utrpěl i herec Pavel Trávníček, kterému covid vzal tchýni. Matka jeho ženy zemřela s nemocí v 58 letech. Starala se o zdravotně postižené, ale v práci se nakazila covidem. Dostala zápal plic. 19. listopadu byla hospitalizována, o pět dní později dle Blesku zemřela.

Některé hvězdy naopak covid příliš netrápil, například Lucii Bílou. „Je to jenom blbá chřipka, která se dá přežít. Je jen potřeba si na to zvyknout a být na sebe opatrní. Ale jinak bych z toho žádnou hrůzu nedělala,“ řekla zpěvačka v září.

Ani zakladatele skupiny Nightwork Františka Soukupa nemoc v rodině nezasáhla. „Covid jsme v rodině měli potvrzený. Konkrétně u mého otce. Bylo mu blbě, bylo mu asi víc blbě než u normální virózy, ale je mu skoro 70, je tady a funguje dál bez následků,“ řekl v interview s Jordankou Jiráskovou.

Covid se vyskytl i v rodině zpěváka a podnikatele Janka Ledeckého. „Můj tatínek, je mu 81 let, je to sporťák skvělej, tak tím covidem prošel. Byl doma nemocný. Ale protože má skvělý imunitní systém, má štěstí, tak to u něj nebylo nějaké zásadní. Půlka mojí rodiny už tím prošla, prošla tím taky sestra a její rodina,“ uvedl v interview Prostoru X. Dodal, že jeho rodina jsou vesměs sportovci bez komorbidit.

Některé dokonce covid nezasáhl, ačkoliv si to přáli. Svého času zpěvačka Bára Basiková prohlásila: „Já si tajně přeju, abych už ten kovid taky chytla a už to měla za sebou. Já chci kovid!“ napsala v emotivním statusu, ve kterém tepala vládu za její postup.

Podle dat Českého statistického úřadu z poloviny října zemřelo 3569 lidí, což je nejvyšší týdenní hodnota za 25 let. Očekává se, že listopadové statistiky budou ještě horší.

Graf Českého statistického úřadu:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

16:30 Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opřel do ceny Český lev. Podle něj šlo jen o filmovou párty. A dos…