Tohle Babišovi nemůžeme říkat. Hamáček rozeslal „přátelům“ dopis

14.02.2018 9:24

Před víkendovým sjezdem ČSSD se kandidáti na předsedu rozhodli oslovit členstvo dopisy. Po Milanu Chovancovi, který chce vracet stranu ke kořenům a Jiřím Zimolovi, který nabídl konkrétní programové body, na které by se měl klást důraz, Jan Hamáček to pojal zcela jinak.

Tohle Babišovi nemůžeme říkat. Hamáček rozeslal „přátelům“ dopis
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek Vondráček střídá v předsednictví Jana Hamáčka

Zatímco Milan Chovanec, který dopis rozeslal už v minulém týdnu, vybízel k „otočení kormidla doleva“, varoval, že ve středu politického spektra není pro ČSSD dostatečný prostor a doporučoval návrat k programovým kořenům. Jiří Zimola přišel s konkrétními programovými tématy, Jan Hamáček varoval před nejednotností strany, matení voličů krkolomnými názorovými kotrmelci a zaútočil také na osobu svého protikandidáta.

Anketa

Vadí vám, co Tomio Okamura a Miloslav Rozner říkají o táboru v Letech u Písku?

5%
95%
hlasovalo: 15288 lidí

V dopise „přátelům“, jak se mezi sebou stranicky titulují sociální demokraté, kritizoval Chovance hned dvakrát. Nejprve za to, že poškodil ČSSD jako ministr vnitra pokaženou policejní reformou. Hamáček ji dává do souvislosti s výrazným poklesem ČSSD ve volbách, které po ní následovaly, ať krajských v roce 2016, nebo sněmovních o rok později.

Druhým důvodem kritiky Milana Chovance je pro něj chování po volbách, kdy bývalý ministr vnitra z pozice prvního místopředsedy po rezignaci předsedy Bohuslava Sobotky řídil stranu. Hamáčkovi vadí, že Chovanec začal vyjednávání o vládě s Andrejem Babišem kladením podmínek.

Vadí mu zejména, že Chovanec začal požadovat konkrétní ministerstva financí, vnitra a spravedlnosti. „Nemůžeme začít tím, že našemu potenciálnímu partnerovi přes média vzkážeme, jaká ministerstva nebude řídit,“ napsal Hamáček. Priority ČSSD by přitom podle Hamáčka měly být v úplně jiných resortech – zdravotnictví, zemědělství, místní rozvoj.

Na Chovancovu kritiku, že ČSSD se příliš přiblížila politickému středu a měla by se „vrátit ke kořenům“ reagoval Hamáček námitkou, že ČSSD především byla velmi zmatená a pro voliče nepochopitelně jednou zdůrazňovala témata městských liberálů, pak zase cílila na tradiční levicové voliče.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kádrovácké sekty řádí čím dál více, zírá Petr Žantovský. A teď na to ještě mohou čerpat granty z ambasády USA. Nadace Michaela Kocába, Evropské hodnoty, kdopak bude další?

8:31 Kádrovácké sekty řádí čím dál více, zírá Petr Žantovský. A teď na to ještě mohou čerpat granty z ambasády USA. Nadace Michaela Kocába, Evropské hodnoty, kdopak bude další?

TÝDEN V MÉDIÍCH Velvyslanectví Spojených států v Praze vyhlásilo speciální grantový program zaměřený…