Tohle je občanská a demokratická strana? Šafr se vypsal ze svého zhnusení z kandidáta ODS, který varoval před nepřizpůsobivými

09.10.2020 8:07

Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) se snaží uspět v druhém kole senátních voleb v Kladně nad Pirátkou Adélou Šípovou. V kampani nyní vytáhl přistěhovalce a nepřizpůsobivé, což přijde nechutné Pavlu Šafrovi a Janu Jandourkovi ze serveru Forum24.cz.

Tohle je občanská a demokratická strana? Šafr se vypsal ze svého zhnusení z kandidáta ODS, který varoval před nepřizpůsobivými
Foto: red
Popisek: Petr Bendl
reklama

Bendl v kampani přišel s inzerátem, na němž uvádí, že je bojovníkem proti přistěhovalcům a bezhlavé pomoci nepřizpůsobivým.

"Po vlně nevole a po hrozbě právními kroky, kterou jeho agitace ve stylu Tomia Okamury nebo docenta Konvičky vyvolala, začala inzerce mizet. Bendl ale nechápe, co udělal špatného," poznamenávají v té souvislosti Šafr s Jandourkem. 

„Je to reakce na to, jakým způsobem se vyjadřovala k této problematice paní Šípová. Vždy jsem říkal, pomáhejme, máme slušnou azylovou politiku. Jen říkám, jsem proti kvótám. Nebyl jsem v kampani osobní ani super útočný. To, že se z toho stane něco takového, ovlivnit nemůžu," citují pak Bendla a jeho slova pro Neovlivní.cz.

Podle Šafra s Jandourkem je zcela nepřípustné, aby se politik strany, která chce působit na veřejnost jako demokratická a občanská, vyjadřoval jako populista hulákající do megafonu někde na náměstí u masny nebo na návsi u požární nádrže. "Předně je otázka uprchlíků skutečně to poslední, co dnes u nás musíme řešit. Je to styl, na jakém postavil v druhém kole svou kampaň Miloš Zeman. 'Stop migrantům, stop Drahošovi.' Věcného na tom není nic. O kvótách se dalo diskutovat, ten návrh stejně už padl, ale vytáhnout to jako primitivní zbraň po pěti letech v době, kdy se tehdejší kvóty vůbec už neřeší, je dost podpásové. Stejně tak jako řeči o 'nepřizpůsobivých'. Na jaké lidi se vlastně Petr Bendl s tímhle obrací a komu se přizpůsobuje?" ptají se autoři komentáře. 

"Výsledek může být jen jeden. Voliči, kteří na něco takového slyší, tady mají jiné subjekty, kam se obrátí, protože je považují za skutečné 'odborníky' a vozovou hradbu vůči údajným islámským hordám. Jiní si ale řeknou, že tady něco zapáchá 'staroódeesáctvím' a že je pro ně strana nevolitelná. Proti pocitům se špatně bojuje a jak jednou vzniknou, škoda se těžko napravuje. V ODS se od 90. let vyměnila spousta lidí. Že se tam duchu staroklausovství a mladoklausovství plošně nedaří, je patrné z toho, kteří lidé už stranu opustili a pokoušejí se o štěstí jinde. Pokud se ale najednou vynoří někdo, kdo zapůsobí jako veleještěr z dávných dob, vymaže tím během chvilky úsilí mnoha lidí za několik let," uzavřeli Šafr s Jandourkem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…