Tohle není náhoda. Zelenskyj odhalil chování Ruska. Vážné

03.05.2022 7:23 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj konstatoval, že Rusko při útoku na Ukrajinu prokázalo, že zapomnělo na všechna ponaučení ze druhé světové války. Jinak by podle něj ministr zahraničí Sergej Lavrov nemohl Židy obviňovat z antisemitismu. Zelenskyj má za to, že není náhoda, když Rusové na svém území zřizují tzv. filtrační tábory. A jediným výsledkem takovéhoto chování bude sebezničení Ruska. To podle Volodymyra Zelenského nastane.

Tohle není náhoda. Zelenskyj odhalil chování Ruska. Vážné
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Od počátku války promlouvá ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ke svým spoluobčanům i ke světu. 2. května se završil 68. den od ruského vpádu na Ukrajinu a Zelenskyj všem sdělil, že jediné, co bude výsledkem této ruské invaze z 24. února 2022, bude sebezničení Ruska.

Anketa

Je sněmovní opozice (ANO a SPD) dostatečně důrazná v boji s vládou?

hlasovalo: 36769 lidí

„68. den naší silné obrany se chýlí ke konci. 68. den sebezničení Ruska. Sebezničení v každém smyslu slova. Jestliže tato země měla kdysi to, čemu se říká pověst, nyní Rusko denně dělá věci, které jednoduše vylučují jakoukoli přiměřenost,“ prohlásil hned na úvod ukrajinský prezident.

A hned poté zmínil ministra zahraničí Sergeje Lavrova a jeho výrok o Židech.

„Včera například ruský ministr zahraničí otevřeně a bez váhání řekl, že největší antisemité jsou údajně mezi samotnými Židy. A že Hitler měl údajně židovskou krev. Jak by se to dalo říct v předvečer výročí vítězství nad nacismem? Tato slova znamenají, že nejvyšší ruský diplomat obviňuje židovský lid z nacistických zločinů,“ konstatoval Zelenskyj s tím, že z ruské strany se za tato slova nikdo neomluvil. Ukrajinský prezident si v této souvislosti položil otázku, zda to znamená, že s tímto názorem ostatní Rusové souhlasí. „Antisemitský útok jejich ministra znamená, že Rusko zapomnělo na všechna ponaučení z druhé světové války,“ shrnul svůj pohled na věc  ukrajinský prezident.

Zelenskyj si prý teď počká, jak zareaguje Izrael, zda izraelský velvyslanec zůstane v Moskvě, či na protest odjede domů.

Poté prohlásil, že není náhoda, když dnes Rusové zřizují vlastní „filtrační tábory“.

„Není náhodou, že ruští okupanti vytvářejí na ukrajinské půdě tzv. ‚filtrační tábory‘, kterými procházejí tisíce našich ukrajinských občanů. Kde jsou naši lidé zabíjeni, mučeni a znásilňováni. Není náhodou, že okupanti zajímají civilisty a berou je jako rukojmí nebo je deportují jako dostupné pracovní síly. Ne náhodou vedou takzvanou totální válku za zničení všeho živého, po které zbyly jen vypálené ruiny celých měst a vesnic,“ prohlásil Zelenskyj.

Poté se stejně jako v předchozích dnech rozhodl popsat, jak ruská agrese na Ukrajině vypadá v praxi. V praxi dopadají ruské rakety na Oděsu, kde zabíjejí civilisty. Včetně čtrnáctiletého chlapce. Zraněna prý byla i sedmnáctiletá dívka. Zelenskyj se zeptal, proč to Rusko vlastně dělá.

„V Lysyčansku v Luhanské oblasti kvůli ruskému ostřelování vyhořela tělocvična postavená před více než sto lety. Pro toto město ji postavili Belgičané. Odolala dvěma světovým válkám. Ale jak vidíme, ukázalo se, že tato tělocvična je hroznou hrozbou pro moderní Rusko,“ dal Zelenskyj další příklad důsledků ruské války na Ukrajině.

Připomněl, že ruští okupanti zabili už nejméně 200 ukrajinských dětí. A to jsou jen oběti, o kterých ukrajinské úřady věděly. Zelenskyj se obává, že ve skutečnosti bude dětských obětí na Ruskem ovládaném území víc.

„Proto se celý svobodný svět spojil, aby nikdo neospravedlňoval nacismus, nezabíjel děti nebo neničil mírumilovná města jako Rusko,“ zaznělo v jednu chvíli od ukrajinského prezidenta.

Volal také po dalším zesílení sankcí proti Rusku.

„Už nyní se ale vyplatí připravit se na další sankční kroky. V každém případě budeme muset zablokovat veškeré exportně-importní operace s Ruskem. Protože na tom v Moskvě vydělávají. A nechápou ani to, že je třeba respektovat mezinárodní právo a mír v Evropě,“ pravil  Zelenskyj.

Nakonec konstatoval, že na jihu a východě země je situace velmi složitá, ale ukrajinské ozbrojené síly podle něj odolávají ruským útokům. Zelenskyj poděkoval všem, kteří se na obraně země podílejí. Zelenskyj prý vyznamenal dalších 438 obránců.

Nakonec se rozloučil tradiční zvoláním „sláva Ukrajině“. 

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …