Tohle se Zemanovi nedaří. Partner Hate Free provedl analýzu

07.01.2016 21:21 | Zprávy

Sledovanost televizních prezidentských projevů za Miloše Zemana proti předchozí době výrazně klesla. Server datovazurnalistika.cz to uvedl s využitím dat elektronického měření. Zájem diváků podle analýzy serveru oslabují přesuny času, změny míst i měnící se televize a jejich kanály, které projevy vysílají. Partnery serveru jsou Člověk v tísni či Hate Free.

Tohle se Zemanovi nedaří. Partner Hate Free provedl analýzu
Foto: repro foto ČT
Popisek: Usmívající se prezident Miloš Zeman

Poslední novoroční projev Zemanova předchůdce ve funkci Václava Klause v roce 2013 sledovalo na dvou kanálech České televize (ČT), na Nově a Primě víc než 2,1 milionu diváků. Projev tam měl podobnou sledovanost jako v předchozích dvou letech. Na první Zemanovo vánoční poselství koncem roku 2013 se na ČT a Nově podívalo o 860.000 lidí méně.

Po 1,27 milionu diváků v roce 2013, kdy Zemanovo vánoční poselství vysílala ČT1 a Nova, se sledovanost na ČT24 a Nově předloni snížila na zhruba 800.000 a loni stoupla nad 1,3 milionu diváků, vyplývá z dat serveru. Například Klausův nejsledovanější novoroční projev v roce 2006 přitom na ČT1, Nově a Primě vidělo 2,9 milionu lidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Před volbami jste tvrdili něco jiného

Proč jste před volbami strašili tím, jak nás Babiš potáhne na východ, když teď sám říkáte, že by bylo naprosto proti zájmům Andreje Babiše odklánět se od západních struktur? Lhali jste tak nebo můžete mi to vysvětlit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To by bylo po Praze radosti, kdyby tady spadl strop.“ Předaly se ceny a lidé se srotili kolem Rajchla

12:31 „To by bylo po Praze radosti, kdyby tady spadl strop.“ Předaly se ceny a lidé se srotili kolem Rajchla

Ve středu večer udělovala Společnost pro obranu svobody projevu již podruhé Ceny za svobodu projevu.…