Tohle se nepíše: Stovky tureckých imámů se pohybují po Německu a kontroluje je Erdogan. Německá vláda o tom ví a nic nedělá

29.04.2018 9:10

Publicista Marian Kechlibar se rozepsal o situaci v Turecku a v Německu. Jeho text následně přinesl server NeviditelnyPes.cz.

Tohle se nepíše: Stovky tureckých imámů se pohybují po Německu a kontroluje je Erdogan. Německá vláda o tom ví a nic nedělá
Foto: Archiv MK
Popisek: Matematik a publicista Marian Kechlibar

„Novináři z deníku Cumhuriyet (Republika) byli nepravomocně odsouzeni k vysokým trestům. Prezident Erdogan chystá předčasné volby k dalšímu upevnění své moci,“ vzpomněl Kechlibar na zátah turecké policie v redakci deníku na konci října 2016. Podle jeho slov byli sice zatčení novináři obviněni z „podpory teroristických organizací“, ale důvod uvězněný byl jiný – kritika vlády. 

„Šéfredaktor Can Dündar zatčení ušel – už v červnu 2016, ještě před slavným pučem, emigroval do Německa,“ popsal Kechlibar v době, kdy istanbulský prvoinstanční soud vynesl rozsudky nad první skupinou obžalovaných. 

  • Původní text ZDE.

„V dohledném čase by měly následovat rozsudky nad dalšími skupinami novinářů, protože celý monstrproces byl z administrativních důvodů rozdělen,“ dodal Kechlibar.

Podle jeho slov v tureckých věznicích sedí zhruba 150 novinářů. Nejsou však sami, kdo byli za své prohlášení zatčeni. Stejná situace postihla i turecké lékaře z asociace, kteří vydali kritické prohlášení a následně byli zadrženi za šíření teroristické propagandy. 

„Na červen 2018 vypsal turecký prezident předčasné volby. Důvodem je snaha dostat se dříve k rozšířeným pravomocem, které úřad prezidenta získal v loňském referendu,“ dodal také Kechlibar.

„Od Turecka už nikdo nic lepšího nečeká, tam bude zázrak, nevrhnou-li se na svoje sousedy. Ale když si k tomu přečtete zprávu, že německá vláda nechala loni vcestovat do země 350 imámů zaměstnávaných turecko-německým náboženským spolkem DiTiB, kontrolovaným z Ankary, to vám nad ní opravdu zůstane rozum stát. A nedozvěděli bychom se o tom, kdyby se ve věci nezačali vrtat komunisti ze strany Die Linke,“ řekl Kechlibar, že nechápe, jak naši TOPkaři a spol. mohou oslavovat německou kancléřku Angelu Merkelovou.

„Nebo je snad součástí protimigrační dohody s Tureckem nějaká doložka, o které se nemluví? Za normálních okolností bych takové uvažování označil za paranoiu, ale akceptace 350 imámů z fakticky znepřáteleného totalitního režimu s prvky teokracie mi nedává žádný logický smysl,“ uzavřel publicista.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí si vždy mysleli, že umí a chápou lépe než staří. Historik Kopica o Gretě, demokracii i totalitě

4:59 Mladí si vždy mysleli, že umí a chápou lépe než staří. Historik Kopica o Gretě, demokracii i totalitě

JINÝMA OČIMA „Dějiny jsou učitelkou života - každý to heslo zná, ale nikdo se jím neřídí. Člověk kli…